Співробітники та співробітниці МВС України навчаються гендерному підходу в бюджетному процесі
Міністерство внутрішніх справ за підтримки ООН Жінки спільно з Вищою школою публічного управління розпочали серію тренінгів з гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі для представників та представниць органів системи МВС.
Майже 90 представників та представниць підрозділів фінансового, логістичного, речового, кадрового, медичного та науково-освітнього забезпечення системи МВС України зокрема, як самого Міністерства, так і Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України, Національної поліції України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій та Державної міграційної служби підвищують свою кваліфікацію щодо застосування гендерно орієнтованого підходу в бюджетному процесі за короткостроковою програмою, розробленою ООН Жінки спільно з Вищою школою публічного управління.
Під час чотирьох дводенних тренінгів учасниці та учасники опанують знання щодо сутності і змісту гендерного підходу в бюджетному процесі та навички його застосування в діяльності системи органів МВС України.
«На виконання національних та міжнародних зобов`язань Міністерство внутрішніх справ України активно впроваджує гендерно орієнтоване бюджетування в усіх підпорядкованих йому органах та підрозділах сектору безпеки і оборони. Гендерне бюджетування є прогресивним інструментом державного управління та управління державними фінансами. Його застосування дозволяє підвищити ефективність та прозорість публічних витрат, а також забезпечити принцип адресності використання коштів з точки зору задоволення потреб жінок та чоловіків. Ми вдячні нашим партнерам – ООН Жінки та Вищій школі публічного управління за співпрацю і можливість підвищення знань з відповідного напрямку», - наголосила, відкриваючи тренінг, Ольга Перунова, заступниця начальника Управління моніторингу дотримання прав людини – начальниця відділу з питань дотримання гендерної рівності МВС України.
«ООН Жінки підтримує Уряд України, зокрема МВС України, у розробці і впровадженні гендерно орієнтованих політик і бюджетів. Це включає інтеграцію принципів Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», забезпечуючи рівні умови праці та кар'єрного зростання для жінок у структурах безпеки і оборони, сприяє створенню гендерно збалансованих і більш ефективних рішень щодо реагування на специфічні потреби жінок і чоловіків під час викликів, пов`язаних з війною», – зазначила Ольга Лішик, програмна аналітикиня ООН Жінки під час відкриття тренінгової прогами.
Тренінг проводиться ООН Жінки на запит та в партнерстві з Міністерством внутрішніх справ України, у співпраці з Національним агентством України з питань державної служби та Вищою школою публічного у правління, в рамках реалізації проекту «Розбудова демократичного, мирного та гендерно рівноправного суспільства в Україні - Фаза ІІ", що фінансується урядом Норвегії та завдяки фінансовій підтримці Швеції.
Довідково
ООН Жінки є структурою Організації Об’єднаних Націй, яка зосереджує свої зусилля на досягненні ґендерної рівності та розширенні прав і можливостей жінок.
Вища школа публічного управління є державним закладом післядипломної освіти, що належить до сфери управління Національного агентства України з питань державної служби. Заклад зосереджений на розвитку нової генерації публічних службовців, здатних на зважені рішення та готових до виконання управлінських функцій держави.
Впровадження гендерно орієнтованого бюджетування в бюджетний процес та підвищення обізнаності працівників органів системи МВС передбачено Стратегією реформування системи управління державними фінансами на 2022 – 2025 роки, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1805 та планом заходів, спрямованих на виконання Комплексного стратегічного плану реформування органів правопорядку як частини сектору безпеки і оборони України на 2023—2027 роки, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2024 р. № 792.
Департамент комунікації МВС України