Щоденно на патрулювання в державі заступає майже 7 тисяч нарядів поліції

clock
01.12.2022 20:11

Вжиті керівництвом МВС та Національної поліції України практичні безпекові заходи під час тривалого відключення електроенергії довели свою ефективність. Про це заявив начальник Департаменту організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Національної поліції України Олексій Сергєєв на брифінгу у Military Media Center.

За тиждень органи Національної поліції зафіксували зниження злочинності на 16% у порівнянні з попереднім тижнем. Загалом зареєстровано 97,1 тис. повідомлень про кримінальні правопорушення або події.

«Вчинення крадіжок зменшилось на 7 відсотків, на 3 відсотки менше - пограбувань, на чверть - шахрайств та незаконних заволодінь транспортними засобами», - повідомив Олексій Сергєєв.

За словами спікера, наряди патрульної поліції у разі відключення світлофорів забезпечують регулювання на перехрестях зі складною організацією дорожнього руху:
«Кількість дорожньо-транспортних пригод зменшилась на 13 відсотків, кількість громадян, які постраждали в результаті ДТП - на 22 відсотки, а загиблих – на 5 процентів».

Олексій Сергєєв розповів про організацію безперервної роботи спецлінії «102» під час російських ракетних ударів та в умовах відсутності електропостачання:

«Для всіх наших операторів обладнані робочі місця в укриттях, створено лінії для дистанційного приймання викликів громадян. Кожний підрозділ «102» забезпечено генераторами. За відсутності в регіоні мобільного зв’язку на спецлінію 102 можна зателефонувати зі стаціонарних телефонів аналогового зв’язку», - повідомив спікер поліції.

Крім того, у разі масштабного відключення електроенергії в регіонах чи в окремих населених пунктах залучається максимальна кількість спільних патрулів поліції, Нацгвардії та громадських формувань, маршрути яких наближені до найбільш важливих соціальних об’єктів. Загалом по державі щоденно заступає на службу близько 7 тисяч нарядів поліції.

Спікер розповів, що поліцейські інформуватимуть громадян за допомогою гучномовців про сигнали «Повітряна тривога» чи «Ракетна небезпека». Насамперед вони подбають про такі повідомлення в населених пунктах, районах, мікрорайонах, наближених до об’єктів критичної інфраструктури, які можуть бути цілями ворога.
Олексій Сергєєв вкотре наголосив, що громадяни під час відключень електроенергії можуть отримати допомогу у відділках поліції:

«Територіальні підрозділи поліції забезпечені генераторами, значна частина – доступом до Інтернету, а також питною водою. Тут можна обігрітися та зарядити гаджети».

Він також наголосив, що кожен громадянин може звернутися безпосередньо до наряду поліції на вулиці чи окремого поліцейського, щоб повідомити про правопорушення або отримати допомогу.

Національна поліція України

Схожі матеріали