Реабілітація мистецтвом: поранені бійці відвідали виставку «Війна: зворотна перспектива»
У головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій війні триває новаторський мистецький проєкт «Війна: зворотна перспектива», який репрезентує історію Другої світової та російсько-української війни через живопис, графіку, скульптуру, фотографію та інсталяцію.
Днями сектором соціального захисту і супроводу постраждалих та членів їх сімей «ДУ ГМКЦ МВС України» було організовано візит до музею бійців Національної гвардії та Національної поліції України, які наразі проходять реабілітацію після поранень.
Така ініціатива стала можлива завдяки Меморандуму між Департаментом соціального захисту МВС та керівництвом Національного музею історії України у Другій світовій війні.
«Хлопці та їхні родини поділилися враженнями про картини, у яких поєднання історії Другої світової війни та сьогодення – ті самі танки, евакуація населення, зруйновані будинки, історичні паралелі очевидні. У майбутньому ми плануємо проводити тут арттерапевтичні заходи, зокрема малювання картин прямо на території музею. Також хочемо залучити до цих заходів наших ліцеїстів», – розповідає заступник директора Департаменту соціального захисту МВС Андрій Литвинчук.
Як відомо, виставка була представлена торік та розпочала свою роботу в переддень Незалежності України. Проєкт об’єднує роботи 41 митця з усієї України та 39 художників, чиї твори зберігаються у фондовій колекції музею.
Зазначимо, що відвідини музею є етапом соціальної та психологічної реабілітації поранених захисників та будуть діяти на постійній основі. Організатори висловлюють сподівання, що такі заходи допоможуть бійцям відчути підтримку суспільства та надихнуть їх на подальше відновлення.
Департамент комунікації МВС України