Нове життя після ампутації: в «Protez Foundation» обговорили допротезну підготовку та реабілітацію ветеранів

clock
28.04.2025 14:35

У благодійній організації «Protez Foundation» відбулася важлива робоча зустріч, присвячена питанням допротезної підготовки. У заході взяли участь ветерани російсько-української війни, які мають протези, керівництво Міністерства внутрішніх справ України та медичних служб НГУ, ДПСУ, ДСНС, ДПОП ОШБ «ЛЮТЬ», закладів охорони здоров’я МВС. 

Зустріч розпочалася з ознайомлення з роботою протезного центру «Protez Foundation». Учасники мали змогу на власні очі побачити процес виготовлення та налаштування протезів, а також ознайомитися з новітніми технологіями, які використовуються для реабілітації пацієнтів.

“У загальній історії протезування наших захисників найважливіший і найвідповідальніший етап для медиків, соціальних працівників, психологів, реабілітологів – це допротезна підготовка”, – зауважила Державний секретар МВС Інна Ящук.

Співзасновник і президент фонду «Protez Foundation» Юрій Арошидзе наголосив, що наразі існує велика потреба в протезуванні, оскільки черга на отримання протезів значна. Саме тому основна частина зустрічі була присвячена обговоренню мультидисциплінарного підходу реабілітаційної команди у роботі з пацієнтами після ампутацій кінцівок.

“Вдячні Міністерству внутрішніх справ України і керівництву відомства, за те, що є мотивація в питаннях реабілітації захисників і захисниць, та в якісному їхньому протезуванні. Хочемо, аби наші військові розуміли і відчували, що тут все для них – від початку допротезної підготовки і до кінця відновлення”, – наголосив Юрій Арошидзе.

Особливу увагу під час зустрічі приділили ролі соціального працівника в процесі фізичної та психологічної реабілітації, а також у сприянні реінтеграції ветеранів у цивільне життя.

Окремо розглядалися сучасні підходи до лікування хронічного болю у військовослужбовців, які страждають на посттравматичний стресовий розлад (ПТСР). Експерти поділилися досвідом використання новітніх методик, що дозволяють суттєво покращити якість життя пацієнтів.

«Я надзвичайно щаслива, що майже 40 наших фахівців з фізичної терапії пройшли навчання в США. Частково пізнали секрети майстерності американських лікарів і здобули цінний практичний досвід», – підкреслила Інна Ящук.

Подібні зустрічі сприяють розвитку ефективної системи допомоги ветеранам та забезпечують комплексний підхід до реабілітації та підтримки наших захисників.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали