На Сумщині вибухотехніки поліції знешкодили бойову частину російської ракети Х-59
До поліції надійшло повідомлення про ворожу ракету, яка впала у лісі на прикордонні з росією та не вибухнула. Мобільна група відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області вирушила на місце падіння.
Прибувши на місце, і оглянувши знахідку, поліцейські сапери прийшли висновку, що це рештки та бойова частина російської авіаційної ракети класу «повітря – земля» Х-59 «Овод».
![](/upload/1/8/8/6/8/0/66a23a78de10a483131028.jpeg.webp)
«Бойова частина цієї ракети важить понад 280 кілограмів. Саме з нею вибухотехнікам довелося працювати. Після знешкодження, авіаційний снаряд за допомогою важкої техніки було вивезено з лісу та відправлено на спеціальний полігон для знищення шляхом підриву», - говорить начальник відділу вибухотехнічної служби ГУНП в Сумській області Ігор Черняк.
Це вже не перша ракета цього типу, яку довелося знешкоджувати саперам поліції.
Шановні громадяни! У випадку виявлення будь-яких боєприпасів, підозрілих предметів, схожих на боєприпаси чи їх рештки, а особливо бомб, безпілотних літальних апаратів різних типів, ракет або їх залишків ні в якому разі не варто підходити до них, торкатися та проводити з ними будь-які маніпуляції. Це може бути вкрай небезпечно для життя!
Про всі вибухонебезпечні знахідки обов’язково повідомляйте поліцію зателефонувавши на лінію 102. Сапери поліції прибудуть на місце та знешкодять знайдений вибухонебезпечний предмет.
![](/upload/1/8/8/6/8/1/66a23a7c13b5d581426259.jpeg.webp)
Національна поліція України