«Місто було у вогні, — все навколо горіло та вибухало», — воїн Бригади швидкого реагування Національної гвардії України «Рубіж» про оборону Рубіжного
Боєць на позивний Арієць за час від початку повномасштабного вторгнення брав участь в боях за Рубіжне, Сєвєродонецьк, в Харківській наступальній операції, а зараз воює на околицях Бахмута.
Свій перший бойовий досвід Арієць отримав на Світлодарській дузі, ще до повномасштабного вторгнення російської федерації .
«Війна тоді і зараз — це різні речі. На Світлодарці в нас була стала відстань до ворога близько 700 метрів, лише інколи були обстріли з крупнокаліберної зброї та періодичні обстріли з артилерії.
Тоді це виглядало як заморожена війна, але все одно було зрозуміло, що ворог готується до чогось більш масштабного.
Ми приїхали в Лисичанськ, переночували, все, наче, було добре, противник лише інколи обстрілював місто. Але коли ми вже вирушили безпосередньо в Рубіжне через вікно своєї машини я бачив реальний блокбастер: місто було у вогні, все навколо горіло та вибухало, з таким у своєму житті я ще не стикався.
Коли ми вже прийшли на позицію, я зустрівся зі своїм побратимом, якого вже давно знаю. Морально тоді стало трохи легше. Він мені допомагав, вводив в курс справи та розповідав про противника», - поділився спогадами Арієць.
За словами військогового, оборона Рубіжного для бригади «Рубіж» стала символом незламності і стійкості бійців, які більше двох місяців у взаємодії з іншими підрозділами тримали це місто.
На околицях Бахмута Арієць діє вже як командир підрозділу і зі своїми бійцями вони тримають рубежі і дають відсіч ворогу.
«Під Бахмутом ми в обороні і ворог тут різний. Часто зустрічаєш слабко екіпірованих російських мобілізованих, які іноді не до кінця розуміють, що вони тут роблять. Відповідно, і воюють вони слабенько. Але інколи зустрічаємося з дуже підготовленими і по-військовому грамотними противниками, які знають тактику, вміють правильно пересуватися та шукати слабкі місця. Я особисто зустрічав ворожий гранатометний розрахунок, який був дуже злагоджений, працював як годинник, вмів підібрати момент і гарно влучити по наших позиціях», — зазначив боєць.
Мотивація в Арійця — це повна перемога над ворогом і вигнання його з нашої землі. А надихають нашого героя його бійці. В їхніх результатах він бачить відображення своєї роботи.
«У нас є всі шанси на перемогу. Я бачив, як наші воїни безжалісно зупиняють ворога. Їм є за що воювати і кого боронити, — це нам дуже допомагає. Хай нас менше, але ми вмотивовані, ми не жаліємо себе і стараємось викладатися на повну, щоб іншим було після нас легше, — це нас і відрізняє від ворога. Переможемо ми тоді, коли заберемо всю свою землю і визволимо наших людей. Нам чужого не треба, але й свого ми не віддамо», — нагололосив нацгвардієць.
Національна гвардія України