Контраст
Шрифт

«Ми ніколи не жаліємо себе, щоб організувати нашим піхотинцям достойне вогневе прикриття», -  артилеристи Бригади швидкого реагування Нацгвардії 

clock
01.10.2022 13:08

На передових позиціях бойового зіткнення з російським агресором невпинно працюють артилерійські розрахунки Бригади швидкого реагування Національної гвардії України. Про їхню роботу розповів один з командирів артилеристів з позивним «Туман».

«Дії свого підрозділу оцінюю як професійні. З початку великої війни вони дуже виросли як артилеристи і як військові теж. Ця війна плавно переросла в війну артилерії. Будь то наступ чи оборона - без артилерії не обійтися», - зазначає «Туман».

Як розповідають самі артилеристи найважчі бої вони давали під час оборони Сєвєродонецька.

«По нас працювали завжди щільно і з повторами. На наших 12 пострілів по нас прилітало 2 пакети «градів» і 50 мін - загалом це 2 години під обстрілами. І так по кругу. Пощастило, що вони й самі не знають куди стріляють - їм дають команду накривати квадратами, вони і накривають» - діляться враженнями бійці.

Гвардієць з позивним «Ленін» обрав артилерію через можливість завдати найбільшого вогневого враження противнику.

«В нас залишалося 7 снарядів і десь за 13 кілометрів на нашу піхоту вийшов танк. З останнього сьомого пострілу нам вдалося поцілити в люк башти ворожого танку - БК здетонував, танк було знищено. Буває важко, але нашій піхоті там ще важче, тому ми ніколи не жаліємо себе, щоб організувати нашим побратимам достойне вогневе прикриття», - розповідає артилерист.

«За час війни я не бачив серед своїх хлопців страху або сумнівів. Це мене найбільше дивує - навіть з першого дня, серед самого пекла, я бачив тільки жагу боротися до перемоги в бою. Мої підлеглі - для мене особистий приклад справжніх артилеристів і я пишаюся нашою командою», - не раз повторює командир «Туман».

Національна гвардія України

Схожі матеріали
Герої МВС