Медіа про МВС: історія офіцерки Служби освітньої безпеки Марини Кірик

clock
17.04.2025 12:30

Марина Кірик з Хмельниччини служить у поліції вісім років. Майже увесь цей час вона працювала ювенальною поліцейською у Віньківцях, а у 2024 році долучилась до лав Служби освітньої безпеки.

Про це йдеться у матеріалі «Суспільного».

Поліцейська розповідає, що освітній офіцер допомагає створити безпечне середовище у навчальному закладі. Йдеться про те, щоб навчити дітей того, як уникнути небезпечних ситуацій, як діяти у випадку загрози, пояснити їхні права та обов’язки, сформувати довірливі взаємини та мотивувати до активної життєвої позиції.

«У нашій роботі дуже важливо налагодити зв’язок з усіма учасниками освітнього процесу: учнями, батьками, вчителями. Ми постійно проходимо тренінги, вивчаємо вікову психологію, методи комунікації, щоб мати змогу вчасно розпізнати проблему й оперативно відреагувати на неї», – зазначає Марина Кірик.

Інспекторка Служби освітньої безпеки розповіла, що завдяки набутим знанням і навичкам змогла виявити сімейні проблеми в деяких учнів. Вона наголошує: такі ситуації негативно впливають на навчальні досягнення, соціалізацію та психологічне благополуччя дітей.

«Поліцейський у школі не лише забезпечує фізичну безпеку, а й підтримує дітей у складних ситуаціях, допомагає долати труднощі та вчить приймати правильні рішення. Безпечне освітнє середовище – основа успішного навчання і шлях до становлення успішної особистості», – додає поліцейська.

Нагадаємо, в етері телеканалу «1+1» начальниця Управління організації Служби освітньої безпеки Національної поліції України Надія Ситник розповіла, як офіцери СОБ застерігають дітей у школах від вербувальників у мережах.

Про те, які ознаки можуть свідчити про вербування дитини ворожими спецслужбами – читайте у нашому матеріалі.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали