Контраст
Шрифт

Європол створив оперативну робочу групу OSINT для підтримки розслідувань воєнних злочинів в Україні

clock
30.11.2023 10:20

Нова оперативна робоча група (Operational Taskforce – OTF) була створена для сприяння розслідуванням міжнародних злочинів, скоєних в Україні після вторгнення росії у лютому 2022 року.

Мета цієї робочої групи – допомогти виявити підозрюваних та їхню причетність до воєнних злочинів, злочинів проти людяності або злочинів геноциду, скоєних в Україні, завдяки збору та аналізу розвідувальної інформації з відкритих джерел (OSINT).

Такі розвідувальні дані можуть суттєво допомогти слідчим у перевірці та фіксації випадків скоєних воєнних злочинів.

OTF очолюють підрозділи з боротьби з міжнародними злочинами поліції Нідерландів (Nationale Politie) та Федерального управління кримінальної поліції Німеччини (Bundeskriminalamt) за підтримки Європолу та його аналітичного проєкту «Основні міжнародні злочини» (AP CIC).

Наразі 14 країн погодилися виділити спеціальний підрозділ OSINT для підтримки пріоритетних запитів від України, інших країн та Міжнародного кримінального суду.

OTF може також звертатися за підтримкою та співпрацею до організацій, які не є членами OTF, агенцій ЄС, неурядових організацій або приватних компаній.

Країни-учасниці:

Бельгія, Франція, Німеччина, Ірландія, Італія, Литва, Нідерланди, Португалія, Словацька Республіка, Словенія, Іспанія, Норвегія, Велика Британія, Сполучені Штати Америки.

Національна поліція України

Схожі матеріали