Євгеній Єнін: На подвір’ї приватного будинку у селі Правдино на Херсонщині виявлено поховання з останками шістьох осіб зі слідами тортур

clock
22.12.2022 11:55

Під час включення до прямого ефіру телемарафону «Єдині новини» перший заступник міністра внутрішніх справ України розповів про роботу правоохоронців з виявлення масових поховань на деокупованих територіях Херсонщини та встановлення осіб, загиблих унаслідок військової агресії рф.

«У селі Правдино Херсонського району виявлено поховання на подвір’ї приватного будинку, де знайдено останки шістьох осіб зі слідами тортур, вогнепальними пораненнями тощо. Виявлені трупи ексгумовані і направлені на проведення судмедекспертизи. Ще 36 могил знайдено на кладовищі в поселенні геологів в Херсоні. Там масове захоронення, де є й тіла військовослужбовців Збройних Сил, зокрема, й ТрО. Загалом за період окупації до моргів поступило близько 700 тіл, з яких приблизно 100 – з тілесними ушкодженнями, отриманими унаслідок військових дій, особи 12 із них до цього часу не встановлено», – повідомив Євгеній Єнін.

За його словами, ведеться робота для оперативного збору зразків ДНК родичів для встановлення осіб загиблих. Однак нерідко виникають ускладнення, оскільки рідні багатьох із загиблих перебувають за кордоном або з ними відсутній зв’язок.

Крім того, Євгеній Єнін вкотре підкреслив, що з перших днів широкомасштабної агресії російські терористи ігнорували норми міжнародного гуманітарного права: йдеться як про захоплення в заручники рятувальників, які не мають зброї і не чинять жодного військового опору, так і про жорстокість щодо цивільного населення, яку російські військові неодноразово демонстрували через соцмережі.

«Російські окупанти просто скаженіли. І досить часто чинили насильство проти цивільних, хизуючись цим, висилаючи фото і відео рідним в росію, викладаючи в соцмережі. Але це в подальшому буде інструментом у формуванні доказової бази щодо вчинених ними воєнних злочинів. На превеликий жаль, той жах, який ми вже побачили на звільненій території Херсонщини, може бути лише невеличкою частиною того, що відкриється нам після звільнення решти окупованих територій», – зазначив перший заступник міністра.

Окремо він повідомив про результати ексгумації тіл у місті Ізюмі на Харківщині. 

«З місць поховань вилучено понад 450 тіл загиблих: це близько 200 тіл чоловіків, дещо більше тіл жінок, понад 20 тіл військових, семеро дітей і останки 12 осіб, стать, вік і особистість яких не можливо визначити. Попередньо встановлено, що серед цих осіб є ті, хто загинув від насильницької смерті: вогнепальних поранень, вибухових травм. Ознаки катувань було виявлено щонайменше у 40 осіб. Поліція провела огляди 450 трупів, призначено таку ж кількість судово-медичних експертиз для встановлення причин смерті, наявності тілесних ушкоджень, а також особливих ознак, що можуть бути використані як додатковий фактор при ідентифікації тіл. Відібрано біологічні зразки для проведення молекулярно-генетичної експертизи ДНК у понад 200 осіб. І призначено 456 судово-молекулярних генетичних експертиз за біологічними зразками трупів», – розповів Євгеній Єнін.

Він підкреслив, що досудове розслідування триває: правоохоронцями проводяться всі необхідні слідчі дії і заходи, спрямовані, як на ідентифікацію тіл, так і встановлення обставин, за яких ці особи загинули, та винних у цих жахливих воєнних злочинах.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали