Іван Вигівський зустрівся з Генеральним комісаром поліції Литви Арунасом Палаускасом
Голова Національної поліції України провів робочу зустріч із делегацією поліції Литовської Республіки та Надзвичайним і Повноважним Послом Литовської Республіки в Україні Інги Станітє-Толочкєнє.
У заході взяли участь заступники Голови Нацполіції Андрій Нєбитов та Олександр Фацевич, а також керівники Департаментів правоохоронного відомства. Литовську делегацію представляли заступник Генерального комісара поліції Маріус Драудвіла, начальник Управління антитерористичних операцій «АРАС» Департаменту поліції при Міністерстві внутрішніх справ Литовської Республіки Вайдас Пленюс, начальник Бюро кримінальної поліції Литовської Республіки Арунас Масколюнас та радник-посланник Посольства Донатас Буткус.
Іван Вигівський розповів литовським колегам, як українські поліцейські вже четвертий рік працюють в умовах повномасштабного вторгнення рф. Він додав, що поліцейські щодня виконують функції із забезпечення публічної безпеки, розкриття злочинів та їх профілактики, а також безпосередньо беруть участь у бойових діях.
«Майже 15 тисяч поліцейських задіяні для участі у відсічі збройної агресії рф. Крім того, правоохоронці несуть службу у прифронтових регіонах також створені спеціальні групи для евакуації цивільного населення. Фактично кожну добу відбуваються ракетні та дронові атаки цивільних об’єктів, гинуть люди, і ми фіксуємо воєнні злочини рф. Уже понад 140 тисяч злочинів цієї категорії задокументовано тільки Нацполіцією», – наголосив він.
Іван Вигівський поінформував литовських колег, як створювалася Об’єднана штурмова бригада Нацполіції «Лють» та стрілецькі батальйони. Він зазначив, що бійці цих підрозділів ефективно виконують бойові завдання на різних ділянках фронту.
«У складі Сил безпеки та оборони України вони стоять на найскладніших рубежах. Ми сформували цю бригаду з діючих поліцейських, цивільних і спецпризначенців - це стійкі та мужні бійці», – сказав очільник Нацполіції.
Разом із тим, Голова Нацполіції розповів про важливу роль вибухотехніків у цій війні. Він наголосив на актуальності розмінування українських територій.
Арунас Палаускас зі свого боку подякував за можливість зустрічі. Він зазначив, що це його перший візит в Україну за час війни.
«Для литовської поліції це гарна нагода перейняти практичний досвід роботи українських поліцейських під час війни. Завдяки навчанню, тренуванню та обміну досвідом наші правоохоронці зможуть працювати ще більш ефективно», – сказав Арунас Палаускас.
Він додав, що Литва й надалі допомагатиме Україні обладнанням, амуніцією, транспортом. Зокрема, цього року діти поліцейських, ДСНС, Нацгвардії, ЗСУ приїдуть влітку на відпочинок до Литви.
«Для нас дуже важливо надати вам таку допомогу. Адже ви сьогодні захищаєте не лише Україну, а й всю Європу, і загалом весь цивілізований світ», – наголосив Генеральний комісар поліції Литви.
Іван Вигівський подякував Надзвичайному і Повноважному Послу Литовської Республіки в Україні Інзі Станітє-Толочкєнє за підтримку, а також за можливість оздоровити дітей співробітників та загиблих поліцейських із регіонів, де ведуться активні бойові дії.
Своєю чергою пані Посол додала, що ця зустріч доказ того, що співробітництво продовжується і надалі буде лише розвиватися, а Литва підтримуватиме Україну.
У межах візиту литовські партнери відвідали Михайлівську площу у Києві. Вони поклали квіти до Стіни пам’яті та вшанували усіх героїв, які відали життя за Україну.
Крім того, іноземна делегація відвідала місця вчинення воєнних злочинів рф на території міста Києва. Зокрема, побували на території дитячої лікарні «Охматдит», куди влітку минулого року влучила ворожа крилата ракета. Також вшанували загиблих киян на місці удару балістичної ракети росіян у Святошинському районі столиці, де зруйновано майже весь житловий квартал.
Заступник Голови Нацполіції Андрій Нєбитов розповів литовським колегам про вбивства та катування цивільного населення військовими рф на Київщині та показав місця скоєння злочинів.
Окрім цього, делегація побувала у Бородянці та ознайомилася з роботою нового сучасного поліцейського відділення, яке нещодавно відбудовано за фінансування американського мецената Говарда Баффета. Також Андрій Нєбитов розповів поліцейським Литви про діяльність Координаційного центру з питань протидії незаконному обігу зброї.
«Поділились з нашими європейськими колегами унікальним досвідом роботи української поліції в умовах повномасштабної війни, фундаментом якого є національна згуртованість і надійне плече наших партнерів. Від наших зусиль та результатів сьогодні залежить не тільки безпека України, а і транскордонна безпека», – зазначив очільник кримінальної поліції.
Литовські правоохоронці зацікавились роботою української кримінальної поліції щодо протидії злочинності та незаконному обігу зброї, боротьбою з диверсантами. Сторони домовились про подальшу співпрацю.
Також литовських партнерів ознайомили з роботою Ситуаційного центру МВС України. Тут комплексно працюють всі оперативні служби, слідство, кримінальний аналіз. Працівники центру відстежують ситуації у режимі реального часу, збирають та аналізують інформацію, здійснюють моніторинг криміногенної ситуації, а також прогнозують безпекову ситуацію.
Крім того, показали делегації реальні кейси залучення поліцейських аналітиків при супроводженні та розкритті воєнних злочинів, ідентифікації воєнних злочинців за наявними фото відеофіксації. Начальник Департаменту кримінального аналізу Роман Бутко розповів, як здійснювався збір доказів обстрілу військовими рф дитячої лікарні «Охматдит» за допомогою моніторингу відкритих джерел (OSINT).
Іноземним колегам показали базу підготовки спецпризначенців КОРД. Зокрема, українські правоохоронці продемонстрували, як у своїй роботі бійці «Люті», КОРДу, стрілецьких підрозділів, а також вибухотехніки поліції використовують новітню техніку та обладнання, яке є на озброєнні Нацполіції.
Департамент комунікації МВС
за матеріалами Національної поліції України