Ігор Клименко: «Всі оперативні працівники та відповідні підрозділи МВС працюють над тим, щоб вилучити незаконну та сховану зброю»

clock
13.12.2024 11:00

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко в ексклюзивному інтерв’ю інформаційному агентству «РБК-Україна» розповів про заходи, які запроваджує МВС, щоб убезпечити громадян від злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї.

Очільник МВС зауважив, що наразі неможливо порахувати кількість зброї, яка знаходиться на руках у людей. Для того, щоб врегулювати обіг зброї в Україні Верховна Рада прийняла низку законодавчих рішень та з 25 листопада запровадила декларування.

МВС України нині проводить інформаційну кампанію для того, щоб роз’яснити громадянам про необхідність декларування знайденої або трофейної зброї.

«Що це означає на практиці? Я маю трофейну зброю, яку я якимось чином отримав на початку чи під час війни. Я приходжу до органу поліції за місцем свого проживання, мене відмічають у відповідній базі. Я з цією зброєю іду назад додому. При необхідності захищаю державу від ворога. По закінченню війни, звичайно, я її маю здати до органів поліції або переробити (до виду вогнепальної зброї, що може перебувати у власності). Для цього є достатньо часу - 90 днів», - пояснив Ігор Клименко.

Міністр також зауважив, що правоохоронні органи посилено працюють, щоб знайти та вилучити незаконну та сховану зброю задля того, щоб убезпечити населення від злочинів, пов’язаних із незаконним обігом, у тому числі в післявоєнний період:

«Зараз всі наші оперативні працівники і підрозділи працюють над тим, щоб зброя, яка незаконно десь схована, була вилучена. Я говорю, наприклад, про схрони».

Міністр підкреслив, що для забезпечення правопорядку на вулицях українських міст та сіл у післявоєнний період, разом із заходами запобігання незаконному обігу зброї,  важливо також ефективно реалізовувати програми медичної та психологічної реабілітації ветеранів, які ініціював Президент України та Уряд.

Як відомо, з 25 листопада 2024 року вступив у дію Закон України «Про декларування зброї». Реалізація цього Закону закладає правову основу для непритягнення особи до відповідальності за зберігання зброї без відповідного дозволу, а також посилює механізм контролю за обігом зброї, що є вкрай важливим не лише в період воєнного стану, а й у мирний час. 

МВС детально розповідає про те, як задекларувати знайдену зброю та що для цього необхідно. Наразі 50% облікованої зброї, яка є на руках у громадян, вже внесена до Єдиного реєстру.

 

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали