Готувався до кар’єри в ІТ, але став на захист держави: історія нацгвардійця Богдана

clock
19.05.2023 19:45

Богдан родом з Івано-Франківщини. Він закінчив технологічний коледж університету «Львівська політехніка», ставши молодшим спеціалістом з комп’ютерної інженерії. 

Проходив строкову службу в одній із частин НГУ у Вінницькій області. Брав участь у боях за Київщину як старший навідник міномета 120 калібру. А тепер продовжує службу на Волині.

Бойові дії для його мінометної батареї почалися 26 лютого 2022 року. У цей день підрозділ виїхав на київський напрямок. Спочатку тримали оборону у Василькові, а коли почався наступ Сил оборони України, у їхньому складі гвардійці-мінометники відбивали Фастів, Макарів, Мотижин і Бородянку. 

«Жорсткі бої були за село Мотижин. Ми розклали свій міномет о шостій ранку і кілька годин поспіль працювали по ворогу – його піхоті, техніці, танках. Потім противник у відповідь накрив нас із «Града». На щастя, ніхто з мінометної батареї тоді не загинув. Коли ми відбили це село, заїхали на позиції, з яких ворог відступив. Там ми бачили результати своєї точної роботи», – пригадує Богдан.

За словами нацгвардійця, якісна підготовка – це запорука успішних дій в бойових умовах:

«До початку повномасштабної війни ми пройшли якісні навчання.   Виїжджали на полігон на місяць-півтора. І там відпрацьовували кожен свою специфіку дій зі справжніми бойовими стрільбами. Мені робота з мінометом була дуже цікава. Моє завдання як навідника – якомога швидше привести міномет у бойову готовність, навести на ціль за її координатами».

Окрім загальної бойової підготовки, навіднику міномета треба «дружити» з фізикою і математикою, уміти проводити точні розрахунки.

«Кожен військовослужбовець має спробувати попрацювати з усіма видами зброї, які є у його підрозділі. Або хоча б знати принцип їхньої роботи», – вважає Богдан.

Нацгвардієць зізнається, що після перемоги планує продовжити навчання, здобути вищу освіту і здійснити свою мрію – працювати в галузі ІТ.

Національна гвардія України

Схожі матеріали