Для МВС важливо мати постійний контакт і обмін інформацією з інститутами громадянського суспільства й правозахисними організаціями

clock
04.12.2023 19:00

4 грудня в Міністерстві внутрішніх справ відбулась перша зустріч у межах роботи комунікаційного майданчика для взаємодії правоохоронних органів з інститутами громадянського суспільства та правозахисними організаціями. Захід пройшов за участі заступниці Міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко.

Взаємодія у такому форматі започаткована на виконання урядового плану заходів з реалізації до 2024 року Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки. Як повідомила Катерина Павліченко, мета роботи майданчика — обмін інформацією та обговорення проблемних питань забезпечення безпеки діяльності представників інститутів громадянського суспільства. Держсектор у межах майданчика представляють МВС, Нацполіція та Офіс Генерального прокурора.

«Переконана, що такий майданчик дозволить посилити співпрацю правоохоронних органів і громадськості. Сьогодні українське громадянське суспільство демонструє неабияку самоорганізацію у процесі розв’язання гострих соціальних проблем, насамперед зумовлених повномасштабним вторгненням. Тому ми розраховуємо на конструктив наших партнерів під час роботи в межах цього майданчика для ведення змістовного діалогу. Міністерство внутрішніх справ і Національна поліція зі свого боку готові до обміну інформацією, що сприятиме діяльності інститутів громадянського суспільства», – зазначила заступниця очільника МВС.

Під час обговорення йшлося про діяльність правоохоронців і становище громадянського суспільства під час війни. Сторони актуалізували ключові напрямки для обміну інформацією. Серед таких питань для взаємодії були визначені, зокрема, кримінальні провадження у справах, що стосуються зниклих безвісти представників громадянського суспільства, цивільних заручників, кіберзлочинів проти активістів.

Участь у пілотній зустрічі взяли представник Офісу Генерального прокурора, фахівці підрозділів Національної поліції, серед яких Головне слідче управління, Департамент головної інспекції та дотримання прав людини, Департамент карного розшуку, Департамент кіберполіції, Департамент комунікації. Долучилися також представники підрозділів апарату МВС – Департаменту комунікації, Департаменту взаємодії з Нацполіцією, Управління моніторингу дотримання прав людини.

Громадський сектор представляли «Центр інформації про права людини» (ZMINА), «Центр демократії та верховенства права», «Український незалежний центр політичних досліджень».

Як зазначила Людмила Янкіна, керівниця напрямку у ГО «Центр інформації про права людини» (ZMINА), правозахисним організаціям, інститутам громадянського суспільства потрібна взаємодія з правоохоронцями для обміну інформацією за цілою низкою треків, адже без цього не можливий ефективний захист громадянського суспільства.

За підсумками зустрічі вибудовуватиметься оптимальний механізм для обміну інформацією з окреслених питань.

Департамент комунікації МВС

Схожі матеріали