День Незалежності - 2024. У медичних закладах системи МВС відбулися концерти для поранених бійців

clock
25.08.2024 15:00

У Головному медичному клінічному центрі та Медичному реабілітаційному центрі «Пуща Водиця» МВС України відбулися концерти до Дня Незалежності України. Творчі заходи для поранених бійців на запрошення МВС організувала громадська організація «Творча сотня «Рух до перемоги» під керівництвом волонтерки, журналістки та письменниці з Хмельницька Оксани Радушинської.

Державний секретар МВС України Інна Ящук під час заходу зазначила, що з початку повномасштабного вторгнення представники системи Міністерства внутрішніх справ України, окрім виконання основних обов’язків з охорони кордону та критичної інфраструктури, порятунку людей під час надзвичайних ситуацій, правоохоронної діяльності та інших функцій, беруть участь у відсічі збройної агресії та відстоюють Незалежність України.

«На цьому шляху, на жаль, маємо важкі історії – ми втрачаємо своїх людей, маємо полонених хлопців та дівчат, наші бійці отримують важкі поранення. Але в цей важкий час, кожен, хто працює в структурах МВС, знає свій персональний обов’язок і кожен на своєму місці продовжує утримувати свій фронт», - заявила Інна Ящук.

Вона подякувала керівниці ГО «Творча сотня «Рух до перемоги» Оксані Радушинській та її творчому колективу за підтримку військовослужбовців упродовж останніх років. З 2014 року це понад тисяча концертів у небезпечних регіонах,  навчальних центрах та в госпіталях по всій Україні.

«Ця тендітна, творча та мила жінка – дуже сильна, войовнича й наполеглива. З такими, як вона і всіма присутніми на цьому майданчику, ми обов’язково переможемо. Нам головне – берегти свої цінності, патріотизм та любов до України», - заявила Інна Ящук.

У свою чергу, Оксана Радушинська зазначила, що місія колективу - підтримувати захисників та захисниць, їхній моральний дух та віру у перемогу України. 

«Це десятий День Незалежності від початку російської агресії і третій День Незалежності періоду повномасштабної війни. Нас могло би не бути як нації, якби не мужність наших захисників і захисниць. Я хочу побажати усім українцям – вірити в свої сили і далі рухатися до перемоги».

Під час концертів вона читала бійцям свою авторську поезію. У концертній програмі також були виступи від професійних виконавців та військовослужбовців Сил безпеки та оборони України. На майданчику звучали відомі українські народні, естрадні та патріотичні пісні.  

Поранений нацгвардієць з бригади «Рубіж» Микола Барков також приєднався до творчого колективу і виконав одну із своїх улюблених пісень Френка Синатри «Stranger in the night». 

Микола у цивільному житті був підприємцем, розробляв та конструював меблі. Воював у Бахмуті, двічі був важко поранений. Після  лікування та реабілітації планує повернутися до своєї підприємницької діяльності. Про бойовий досвід говорить неохоче, але із захопленням згадує міцну дружбу та підтримку побратимів: 

«Єдине, що надихало під час перебування на фронті, – це віра в перемогу над ворогом, єдність та непохитна підтримка хлопців. Ми маємо продовжувати бити агресора і боротися за свою свободу і незалежність».

Снайпер бригади «Лють» Денис Луценко за кілька днів завершує реабілітацію в Пущі-Водиці після акубаротравм та кількох осколкових поранень. Ще якийсь час він буде проходити психологічне відновлення в рідній Білій Церкві поруч із дружиною та сином. За бойові заслуги боєць має державні нагороди, у тому числі «Золотий Хрест» головнокомандувача ЗСУ. 

Після початку повномасштабного вторгнення Денис добровільно пішов служити. До цього разом із сім’єю тривалий час мешкав та працював в Чехії. 

В моєму бойовому досвіді були дуже важкі моменти…Тому хочу попросити усіх хлопців, хто зараз воює – бережіть себе, не піддавайтеся неконтрольованій злості на ворога і не наражайтеся бездумно на небезпеку. Дбайте про себе та своїх рідних – ви потрібні і їм, і країні».

Поліцейський Олександр Поха з 2017- го брав участь у бойових діях на сході України у зведених підрозділах Національної поліції. В лютому цього року приєднався до бригади «Лють». У травні під Вовчанськом на Харківщині отримав важкі поранення, з того часу проходить лікування та реабілітацію. 

«Війна – це темрява, на ній страшно, особливо, коли думаєш про родину. Найстрашніші моменти в боях – це ворожа авіація та артилерія, бо її дії абсолютно непередбачувані. У стрілковому бою – набагато простіше. 

Попри важкі поранення я не шкодую, що пішов захищати свою країну, бо це моє покликання, мій свідомий вибір, мій справжній шлях», - говорить Олександр. 

Усі бійці одностайно стверджують, що згуртованість і єдність у військових колективах та віра в перемогу допомагають досягати успіхів у цій війні.

Юлія Шведенко, керівниця медичного реабілітаційного центра «Пуща Водиця» розповіла, що в лікувальних закладах МВС велика увага приділяється психологічному відновленню та соціалізації бійців. Зокрема, цього року із початком театрального сезону у них вже заплановані щотижневі поїздки в театри. До центру регулярно приїжджають тренери з аргентинського танго, які вчать бійців та їхніх дружин танцювати. На постійній основі організовується  каністерапія (ефективний метод лікування та реабілітації зі спеціально навченими собаками). Кожен військовий, який перебуває в лікувальному центрі МВС, перебуває під пильною увагою висококваліфікованих лікарів. 

Інна Ящук привітала захисників, організаторів та всіх присутніх із 33 річницею Незалежності України та подякувала медичному персоналу: 

«Я дякую медичному персоналу та усім тим, хто працює в лікувальних закладах МВС та допомагає нашим захисникам відновлювати здоров’я - це є пріоритетом в роботі міністерства. Ми також працюємо над їхньою подальшою соціалізацією та після одужання допоможемо повернутися до професійного життя».

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали