Контраст
Шрифт

Україна і Франція посилюють співпрацю у правоохоронній сфері

clock
28.10.2021 16:26

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський провів зустріч з французьким колегою, міністром внутрішніх справ Франції Жеральдом Дерманеном. Сторони домовились посилити взаємодію у протидії організованій злочинності, наркотрафіку та правопорушень у кіберпросторі.

Денис Монастирський та Жеральд Дерманен відмітили високий рівень українсько-французького поліцейського  співробітництва. Нещодавно правоохоронці обох країн провели спільну операцію по відпрацюванню міжнародної злочинної групи, яка займалася торгівлею людьми з метою проституції. В результаті узгоджених дій вдалося звільнити близько 40 громадянок України.

Україна і Франція активно взаємодіють у рамках Інтерполу та Європолу. Наразі  в Європолі професійно діє спільна група фахівців з Франції, України і Норвегії, які борються з кіберзлочинністю. 

Також під час зустрічі, сторони домовились відновити практику тісної взаємодії між Нацгвардією України і жандармерією Франції. Французька сторона готова надавати найширшу дорадчу підтримку, а також ділитися досвідом, зокрема, у проведенні рятувальних операцій із залученням гелікоптерів.

Міністри наголосили на необхідності оновлення договірно-правової бази відносин, зокрема, підготовці нової базової угоди замість чинної міжурядової про співробітництво у правоохоронній сфері, яка була підписана  ще в 1998 році.

Жеральд Дерманен запевнив у готовності повернутися до переговорного процесу щодо проекту угоди про взаємне визнання та обмін національних посвідчень водія. З цією метою вже найближчим часом  в Україну прибуде експертна місія МВС Франції.

Міністри відзначили спільне бачення і усвідомлення сучасних викликів та домовились об’єднати зусилля для протидії загрозам. 

Денис Монастирський запросив французького колегу здійснити візит в Україну наступного року, щоб мати можливість самостійно ознайомитись з потенціалом українських сил цивільної безпеки.

Департамент комунікації МВС України

 

 

Схожі матеріали
#вшануйгероя