В Одесі розпочалися українсько-американські навчання Sea Breeze 2018 (ФОТО)
Сьогодні в Одесі офіційно розпочалися українсько-американські навчання Sea Breeze 2018. Окрім України та Сполучених Штатів Америки, до навчань цього року долучилися 19 країн НАТО: Болгарія, Велика Британія, Греція, Грузія, Данія, Естонія, Індія, Італія, Канада, Литва, Молдова, Норвегія, ОАЕ, Польща, Румунія, Туреччина і Швеція.
Головною особливістю цьогорічного Sea Breeze стане керування всіма елементами навчань з борту штабного корабля ВМС США Mount Whitny, який верше зайшов в Україну та вперше бере участь у навчаннях. До багатонаціонального штабу навчань також увійшли 3 офіцери Одеського загону морської охорони Держприкордонслужби України.
«Кораблі та катери відпрацьовуватимуть планові навчальні вправи та отримуватимуть раптові завдання від офіцерів-менторів (інструкторів НАТО). Саме в таких умовах і відбувається злагодженість дій, розуміння єдиного формату управління, вивіряння на відповідність єдиним стандартам, зокрема, НАТО», - зазначив начальник регіонального управління Морської охорони Держприкордонслужби Олег Костур.
Керівник регіонального управління додав, що характерним є паралельне динамічне реформування ВМС України ЗСУ та Морської охорони Держприкордонслужби.
«Щойно створені регіональне управління Морської охорони Держприкордонслужби та морське командування у ВМС ЗСУ. Отже, злагодженість дій та міжвідомча взаємодія вкрай важливі саме на практичному етапі, коли управлінські перетворення та новації випробовуються в умовах максимально наближених до виконання завдань за призначенням», - сказав Олег Костур.
Намагаючись використати навчальну практику якомога ефективніше, морські прикордонники втретє включили у програму тренінгів відпрацювання безпарашютного десантування, яке вже міцно закріпилося за нашими бійцями відділів спеціальних дій на воді. Але цього року додатково заплановано висадку спеціальної штурмової групи за допомогою спускових пристроїв з гелікоптеру, безпосередньо на борт судна-порушника.
Нагадаємо, що навчання Sea Breeze 2018 триватимуть протягом 2 тижнів.
Державна прикордонна служба України залучатиметься не тільки до морського компоненту, де від Морської охорони заплановано задіяння 9 одиниць корабельно-катерного складу та відділи спеціальних дій на воді, а й у сухопутному (прикордонна комендатура швидкого реагування Ізмаїльського прикордонного загону) і в повітряному (два літаки «Diamond» та гелікоптер Мі-9). Загальна кількість учасників від прикордонного відомства складе близько 200 людей.
Прес-служба ДПСУ