В МВС обговорили Держпрограму безпеки дорожнього руху (ФОТО)
Сьогодні,13 квітня, Координаційна рада з безпеки дорожнього руху погодила останні правки до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху України до 2020 року».
Державний секретар Міністерства внутрішніх справ Олексій Тахтай сказав, що робоча група отримала правки та пропозиції до проекту постанови від всіх органів виконавчої влади та громадськості.
«Сьогодні ми можемо внести останні правки та пропозиції до проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху України до 2020 року». Та подати на розгляд Кабінету Міністрів», - сказав Олексій Тахтай.
Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк зазначив, що цей проект пройшов необхідні процедури в Міністерстві інфраструктури.
«Ми опрацювали зауваження і пропозиції від всіх ЦОВВ, які були надіслані. Міністерство інфраструктури приступило до розробки даної програми ще у березні 2017 року. Наша мета знизити смертність внаслідок ДТП на 30% до 2020 року. В роботі над документом використовувались найкращі світові практики і досвід. Ми маємо забезпечити високий рівень безпеки дорожнього руху на українських автошляхах», - сказав Юрій Лавренюк.
Заступник Голови Національної поліції, керівник патрульної поліції Олександр Фацевич зазначив, що за перший квартал 2018 року кількість ДТП з потерпілими через перевищення швидкості зросла у три рази. Це в ситуації, коли загальна тенденція по кількості ДТП з інших причин, знижується.
«З початку 2018 року на території України зареєстровано 8968 ДТП, які були спричинені перевищенням водіями безпечної швидкості руху. А це цілих 25,9% з усіх ДТП. 1728 дорожніх пригод із постраждалими особами, що складає 41,07% від загальної кількості таких ДТП», - наголосив Заступник голови Нацполіції.
Олександр Фацевич зазначив, що для покращення ситуації на дорогах, необхідно використовувати мобільні комплекси, які будуть фіксувати правопорушення ПДР і швидкісного режиму.
«Патрульні системи можуть розпізнавати номерні знаки автомобілів, фіксувати випадки порушення правил зупинки та стоянки перевищення швидкості. Для забезпечення безпеки дорожнього руху нашим патрульним поліцейським необхідно 324 такі системи», - заявив керівник патрульної поліції.
Нагадаємо, з 1 січня 2018 року вступила в силу постанова № 883, яка обмежує швидкість руху в населених пунктах до 50 кілометрів на годину.
Департамент комунікації МВС України