В Івано-Франківську військові Нацгвардії навчають румунських жандармів сучасній практиці психологічного забезпечення

clock
27.01.2021 14:57

З робочим візитом до 50-го полку Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України прибула делегація військовослужбовців Жандармерії Румунії округу Сучава.

Цього разу іноземні колеги завітали до Івано-Франківська для участі у спільних із гвардійцями психологічних навчаннях в рамках міжнародного проєкту «Зміцнення навчальних можливостей груп спеціального призначення шляхом розробки комплексних програм фізичного та психологічного навчання та оцінки».

Практичні заходи розпочались на території Навчального центру НГУ, який дислокується в селищі Старий Лисець неподалік Івано-Франківська. Там військовослужбовці гірсько-патрульної роти продемонстрували румунським партнерам елементи містечка командного згуртування. Зокрема, гвардійці виконали низку вправ з комплексу «тімбілдінг»: «3D-лабіринт», «маятникова стіна», «падіння на довіру», «зруйнований міст» та інші.

За словами старшого лейтенанта Наталії Кириченко, офіцера відділення психологічного забезпечення Західного територіального управління НГУ, такі вправи дозволяють ефективно згуртувати військовослужбовців для подальшого проходження служби у колективі, виявити та подолати внутрішні фобії правоохоронців до виконання ними завдань з охорони громадського порядку в екстремальних умовах та у гірській місцевості.

«Інфраструктура цього містечка дозволяє проводити якісну професійно-психологічну підготовку особового складу до виконання завдань за призначенням. Загалом, в Нацгвардії таких містечок командного згуртування 12 по всій країні. Таку підготовку проходять правоохоронці гірсько-патрульної роти, інших підрозділів, а також тих, які відряджаються для виконання завдань в районі проведення операції Об’єднаних сил», – розповіла офіцер.

Після цього начальник відділу психологічного забезпечення Головного управління НГУ полковник Сергій Чижевський ознайомив румунських гостей із завданнями та функціями підрозділів психологічного забезпечення Національної гвардії.

Наприкінці візиту до військової частини іноземним колегам презентували мобільний центр психологічної підтримки. Гвардійці продемонстрували практичні дії з психопрофілактичної та психологічної реабілітації особового складу. Центр являє собою пересувний пункт психологічної допомоги, який може забезпечити психодіагностику бійців за межами пункту постійної дислокації. Одночасно у салоні можуть розміщуватися 8 осіб. Також передбачено додаткове розгортання навчального намету для 15 осіб. Центр обладнаний комп’ютерами, набором симуляторів бойових стрес-факторів, апаратним комплексом психофізіологічного дослідження та іншими сучасними пристроями.

Начальник служби міжнародної технічної допомоги управління міжнародного співробітництва Головного управління НГУ підполковник Віталій Гузій розповів, що обладнання цього мобільного центру було закуплено в рамках одного з чотирьох спільних проєктів між Нацгвардією України та Жандармерію Румунії.

«Цей проєкт передбачає проведення заходів із обміну та закупівлю сучасного обладнання для вдосконалення системи психологічного забезпечення 50-го полку НГУ. Окрім мобільного центру психологічної допомоги, в частину також передали симулятори для містечка командного згуртування, сучасні комп’ютери, пристрої для друку, системи «Біофідбек» тощо. Усе це обладнання уже активно застосовується для психологічного забезпечення діяльності гірсько-патрульної роти та інших підрозділів частини, які залучаються для охорони громадського порядку», – зазначив підполковник Гузій.

Своєю чергою, головний інспектор Жандармерії Румунії округу Сучава полковник Міхай Лунгу подякував нацгвардійцям за ще один цікавий та насичений візит, а також запевнив, що отриманий досвід буде впроваджено у діяльність підрозділів Жандармерії Румунії.

Він зокрема розповів: «Сьогодні я побачив, як ми можемо вдосконалити систему психологічного забезпечення у себе, у підрозділах румунської Жандармерії. Ваш досвід допоможе нам більш якісно готувати свій персонал і в майбутньому ефективніше підтримувати безпеку громадян. Сподіваюся, що це лише початок нашої довгої роботи у сфері транскордонного співробітництва із Національною гвардією України».

Нагадаємо, що в листопаді 2019 року 50-й полк Західного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України переміг у відкритому конкурсі на отримання гранту в розмірі понад 200 000 євро (близько 5,3 млн грн). Кошти були виділені гвардійцям в рамках Спільної Операційної Програми «Румунія – Україна 2014—2020», яка фінансується Європейським Союзом через Європейський Інструмент Сусідства.

Завдяки перемозі у конкурсі військова частина отримала змогу взяти участь у чотирьох спільних із жандармерією Румунії проєктах за тематикою «Запобігання та боротьба з організованою злочинністю, співпраця сил безпеки». Заходи цієї Програми уже активно проходять в прикордонних районах України та округах Румунії. Основним учасником проєктів Програми визначено 50-й полк Нацгвардії, особовий склад якого виконує правоохоронні завдання в Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській областях, а також має у своєму складі гірсько-патрульну роту, яка забезпечує громадську безпеку в гірських регіонах.

Результатом успішної реалізації проєктів стане покращення ефективності підрозділів НГУ та Жандармерії Румунії у спільній боротьбі з транскордонною організованою злочинністю, збільшення рівня довіри населення прикордонних територій до правоохоронців та поінформованості про їх діяльність. Це також дозволить вивчити та впровадити в діяльність передовий європейський досвід, позитивно вплине на підвищення якості виконання завдань з підтримання громадської безпеки по обидві сторони кордону та покращить криміногенну ситуацію в регіоні загалом.

Пресслужба НГУ

Схожі матеріали