Українські пункти пропуску та прикордонні підрозділи пройдуть шенгенське оцінювання (ВІДЕО)
У рамках міжнародного проекту TWINNING упродовж тижня представники Державної прикордонної служби України спільно з європейськими експертами проведуть шенгенське оцінювання українських пунктів пропуску та окремих прикордонних підрозділів. Оцінювання визначатиме ефективність процедур з виявлення підроблених документів та викрадених автомобілів. Подібні заходи на кордоні України проводяться вперше.
Учора три групи експертів, серед яких також представники прикордонних відомств ФРН, Литви, Польщі та Представництва ЄС в Україні, вже працювали в пунктах пропуску для повітряного сполучення Львова, Харкова та Одеси.
Протягом тижня також відбуватимуться візити в низку пунктів пропуску, серед яких «Дніпропетровськ», «Краківець», «Гоптівка», «Ужгород», «Плетенівка», «Чоп», «Іллічівський морський торговельний порт», «Миколаївський морський торговельний порт» та «Херсонський морський торговельний порт». Окрім цього, окремі експерти працюватимуть в Одеському загоні морської охорони та управлінні морської охорони Адміністрації Держприкордонслужби.
У ході роботи груп передбачається моделювання ймовірних сценаріїв розвитку обстановки, визначення відповідності функціональних можливостей і характеристик обладнання, здійснення перевірки реалізації повноважень посадовими особами Державної прикордонної служби та їх відповідність кращим європейським практикам. Також візити включатимуть перевірку таких особливих елементів роботи як обізнаність у ситуації та здатність реагування, управління персоналом, інфраструктура та наявність і використання обладнання, аналіз ризиків та управління потоком інформаційних даних, співпраця між взаємодіючими органами тощо.
Варто зазначити, що цей захід є логічним продовженням системних заходів, у рамках яких у минулому році розроблено проект Інструкції з моніторингу та оцінювання оперативно-службової діяльності підрозділів Держприкордонслужби. Також проводилися тренінги для експертів (тренерів), які сьогодні спільно з європейськими експертами здійснюють оцінку підрозділів на місцях.
Впродовж тижня відбудеться практична апробація Інструкції і особлива увага приділятиметься наявності обладнання, необхідного для якісного виконання завдань у кожному пункті пропуску.
За результатами оцінювання європейські партнери опрацюють відповідний звіт для подальшого використання в роботі з підвищення ефективності контрольних процедур на кордоні.
Прес-служба ДПСУ