У поліції Тернопільщини розпочала роботу служба детективів (ФОТО)
Нова служба об’єднала в собі функції слідчих і оперативних підрозділів.
Детективні підрозділи у складі управлінь поліції – одне з нововведень, яке запрацювало в усіх регіонах на початку 2018 року. До цього масштабні експерименти проводилися на базі декількох управлінь. Зокрема, в Київській, Запорізькій, Львівській, Одеській, Полтавській, Сумській, Харківській та Хмельницькій областях. Служба детективов вже діє у поліції Тернопільщини.
26 січня, згідно з наказом голови Національної поліції України Сергія Князєва, на посаду керівника відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП в Тернопільській області (саме таку офіційну назву має підрозділ, адже термін «детектив» ще не затверджений жодним законом) був призначений Юрій Барабан.
Відповідно до штатного розпису, у підрозділі, окрім керівника і двох заступників, введені посади слідчих, старших слідчих, старших слідчих в особливо важливих справах, загалом – 18 працівників.
«Третину кадрового потенціалу нашого підрозділу складатимуть люди, які мають досвід роботи у слідстві. Дві третини – працівники з досвідом роботи в оперативних підрозділах. Обов’язкова умова – вища юридична освіта. Таке кадрове поєднання допоможе сформувати колектив універсальних поліцейських, яким під силу як розкриття злочинів, так і їхнє подальше розслідування до передачі закінченого провадження в суд», – розповідає Юрій Барабан.
Метод роботи універсальних поліцейський – «трійки», які виконуватимуть усю роботу, аби в перспективі зібрати доказову базу, якісно розслідувати та скерувати провадження до суду.
За словами керівника новоствореного підрозділу, такий принцип роботи дозволяє економити час в процесі збору доказів, спростить взаємодію жертви злочину з конкретним поліцейським, котрий буде максимально володіти інформацією про хід розслідування. Крім того, поліцейський буде не тільки обізнаний, але й зацікавленим в якісному зборі доказової бази, адже тепер саме він буде супроводжувати справу від початку і до кінця.
«Ще одна з перевага цього принципу – буде зведений до мінімуму витік будь-якої інформації щодо ходу розслідування провадження, адже про всі деталі знатиме лише «трійка» та керівник. Все це сприятиме підвищенню рівня розкриття злочинів, що є першочерговим завданням поліції», – зазначив Юрій Барабан.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області