У Києві та Хмельницькому вшанували спецпризначенця НГУ Олександра Бойка
У меморіальному комплексі «Зала Пам’яті» на території Міністерства оборони України відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування мужніх українських захисників, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.
У заході взяли участь представники Національної гвардії України – заступник командувача Національної гвардії України по роботі з особовим складом генерал-лейтенант Ярослав Сподар та побратими загиблого бійця, представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України.
Цього дня дзвін Пам’яті пролунав дев’ять разів...
У цей день у різні роки російської агресії загинули 8 бійців ЗСУ та один військовослужбовець НГУ – полковник Олександр Бойко.
Сьогодні на Алеї Слави у Хмельницькому теж віддали шану пам'яті загиблому. Капелан військової частини 3053 Нацгвардії відправив молебень за полеглого захисника, а також за упокій усіх бійців, що віддали життя за Україну.
«Це був справжній бойовий офіцер, який вірно служив Україні й своєму народу. Він віддав своє життя за мир та свободу нашої країни. Це важка та непоправна втрата для усіх нас. Завжди пам’ятатимемо, берегтимо й шануватимемо пам’ять про полковника Бойка, завжди готові допомагати та підтримувати його найрідніших – сім’ю, це наш обов’язок до кінця життя», – розповідають бойові побратими.
2004 року Олександр розпочав службу в реактивному артилерійському дивізіоні бригадної артилерійської групи 24-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, в Яворові. З 2004 по 2005 – був заступником командира гаубичної самохідно-артилерійської батареї 24-ї механізованої бригади. З початком російської збройної агресії проти України з 2014 року у складі 8-го полку спецпризначення (ЗСУ), брав участь у прориві блокади Луганського аеропорту. У квітні 2015 року перейшов на службу до Національної гвардії до окремого загону спецпризначення Західного ТУ. Зразково виконував розвідувальні завдання, зокрема, затримав російського офіцера-розвідника, що допомагав незаконним збройним формуванням, виявив місце дислокації ворожого польового табору на 1500 осіб.
Катеринівка. Місце неповернення
30 квітня 2017 вже уп'яте Олександр виїхав на схід, — в Луганську область. Згодом, 3 червня 2017 року о 6:00 розвідувальна група у складі 6 чоловік на чолі з підполковником Бойком вийшла із Золотого на завдання. Поблизу села Катеринівки та окупованого Первомайська група розвідників потрапила під вогонь противника. Це сталося поблизу залізничної станції Садовий, у лісопосадці біля Кабанячого поля. Близько 17:00 група повернулася в розташування 24-ї механізованої бригади в Золоте. За словами бійців, під час бою о 10:28 командир дістав численні кульові поранення, йому намагались надати першу медичну допомогу, але він помер. Евакуювати тіло не вдалось через обстріли. Пізніше, повернувшись на місце бою, його не знайшли.
На місце, за вказаними бійцями координатами, виходили кілька пошукових груп, знайшли лише предмети екіпірування. З боку терористів не було публічних заяв, що вони знайшли тіло, або взяли у полон українського офіцера. 12 серпня в МВС повідомили, що тіло загиблого знайдене і відправлене у Сєвєродонецьк. 19 серпня з офіцером попрощалися в Хмельницькому на майдані Незалежності. Сотні хмельничан під вигуки «Героям слава!» на колінах провели в останню путь військовослужбовця.
Похований Олександр Бойко на Алеї Почесних поховань кладовища у мікрорайоні Ракове міста Хмельницького. 16 серпня йому посмертно присвоєно військове звання полковника.
Пресслужба НГУ


