Тетяна Ковальчук: Поліцейський має бути захисником та другом дитини (ФОТО)

clock
13.11.2018 15:21

Про це сьогодні, 13 листопада, заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук повідомила під час засідання робочої групи з удосконалення діяльності підрозділів Нацполіції з питань захисту прав дитини.

У робочу групу увійшли представники Дитячого Фонду ООН (UNICEF) в Україні, Agriteam Canada, програми Департаменту юстиції США ICITAP, Консультативної місії ЄС, Посольства Великої Британії в Україні, Всеукраїнського громадського центру «Волонтер», вищих навчальних закладів МВС.

«Діти – це наше майбутнє, саме тому робота ювенальної поліції має знаходитися на першому плані. Поліцейський має бути захисником та другом дитини. Задля інтеграції найкращих світових практик у діяльність правоохоронців ми підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо впровадження ініціативи із співробітництва в галузі захисту дітей з UNICEF та Agriteam», – повідомила Тетяна Ковальчук.

Вона зазначила, що важливим напрямком діяльності МВС є превенція злочинів щодо дітей. У цьому напрямі нагальним є покращення законодавчої бази.

«З 1 січня, згідно з законом «Про запобігання та протидію домашньому насильству», буде криминалізовано домашнє насилля. В першому читанні ухвалений законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу». Ним пропонується на законодавчому рівні визначити поняття булінг, шляхи протидії цьому явищу, захист прав дітей та інших осіб, що працюють у навчальному закладі, а також встановити адміністративну відповідальність за булінг», – додала заступник міністра внутрішніх справ.

Вона також сказала, що фіксується рівень зростання довіри до Національної поліції саме серед неповнолітніх.

«З початку року ми отримали понад тисячі заяв до поліції від самих дітей. А згідно з дослідженням UNICEF за рівнем довіри до тих, до кого б підлітки звернулись у разі загрози, поліція знаходиться на другому місці після батьків», зростання наголосила Тетяна Ковальчук.

Начальник Управління ювенальної превенції Національної поліції Лариса Зуб повідомила, що робота «дитячої поліції» є особливою.

Фото Георгія Лазуренка

«Важливим є психологічний складник. Ми стикаємося із багатьма проблемами. Потрібна чітка взаємодія з вчителями, психологами, соціальними працівниками. Цей механізм має працювати, як годинник. Ефективним інструментом налагодження такої взаємодії є тренінги особового складу», – сказала Лариса Зуб.

Начальник Управління ювенальної превенції також презентувала проекти, які Управління хоче впровадити задля захисту дітей. Один з них – методика «зелених кімнат», що полягає у проведенні інтерв'ювання дитини, яка потерпіла або стала свідком злочину, в умовах, що мінімізують та не допускають повторної травматизації психіки дитини.

«Ми хочемо, щоб таких дітей не доставляли до райвідділу, де їх опитують і вони отримують повторну травму, а потім ще були змушені ходити до інших інстанцій, а щоб всі необхідні процедури проходили в одному місці, де їх прийме дитячий психолог, психіатр, слідчі та, у випадку сексуального насилля, гінеколог», – пояснила вона.

Представник UNICEF Наіра Аветісян відзначила, що одна з найвдаліших реформ у правоохоронній сфері в Україні – реформа програми захисту дітей.

«Ми й надалі підтримуватимемо МВС на шляху розбудови безпечного середовища», – запевнила вона.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали