Рятувальники застерігають громадян від виходу на кригу водойм у зв'язку з підвищенням температури та відлигою

clock
27.02.2021 08:00

Минають останні зимові дні, а з понеділка в Україну ввірветься календарна весна. Але вже зараз ми відчуваємо температурне потепління, сильні морози лишилися позаду, а надворі відлига. В цей період рятувальники вкотре звертаються до громадян з наполегливим проханням не виходити на кригу водойм. Саме зараз лід становить особливу небезпеку!

Через нехтування правилами безпеки, зазвичай рибалки нерідко потрапляють у ситуації, що можуть мати досить трагічні наслідки. Так, 25 лютого до Служби порятунку  надійшло повідомлення про те, що на річці Дніпро в Амур-Нижньодніпровському районі міста Дніпро, 6 рибалок знаходяться на відстані 600 метрів від берега на крижині, що відкололась. До місця події оперативно прибули надзвичайники. На двох гумових човнах співробітники ДСНС дістались до рибалок та доправили до берега. На щастя, обійшлося без жертв.

Фахівці Служби порятунку упродовж тижня здійснювали профілактичні заходи поблизу водойм, щоб попередити виникнення надзвичайних подій за участю громадян, які не зважаючи на погодні умови, проводять дозвілля на зимових водоймах.

Так, 26 лютого на Кіровоградщині  рятувальники Гайворонського району здійснили профілактичне відпрацювання місць зимової ловлі риби на території міста Гайворон. Під час роз’яснювальної роботи головним завданням для надзвичайників було не лише нагадати правила безпеки на кризі, але й пояснити, як діяти, коли провалився під лід. Рибалок попередили про підвищену небезпеку такого дозвілля, розповіли, як визначається товщина льоду та нагадали прийоми надання допомоги постраждалому.                                                                

25 лютого рятувальники Хмельниччини здійснили черговий рейд водоймами міста Городок. ДСНСівці застерегли рибалок від необережності на кризі, адже наразі денна температура  повітря сягає плюсової позначки і лід почав стрімко танути. Надзвичайники також розповіли любителям зимового дозвілля, як діяти у разі, якщо крига під ногами проломилася, та як надати допомогу тому, хто опинився у крижаній воді. Рятувальники нагадали номери служб екстреного реагування та вручили інформаційні пам’ятки з переліком правил поведінки на льоду.

Водночас, фахівці Служби порятунку Вінниччини продовжують масову інформаційно-роз’яснювальну кампанію в районах та містах області, під час якої застерігають і навчають громадян правилам безпеки під час перебування поблизу та на водоймах взимку. Така робота проведена в Чернівецькому, Теплицькому, Томашпільському та Жмеринському районах області. Під час рейдів дорослим та дітям рятувальники вручили інформаційні пам’ятки з правилами поведінки на льоду.

Подібні превентивні заходи здійснили бійці ДСНС в Луганській області. Зокрема надзвичайники смт Марківка 24 лютого спільно зі спеціалістом з питань надзвичайних ситуацій Марківської селищної ради провели профілактичний рейд водоймищами району.  Вони поспілкувалися з рибалками та застерігали їх від необачних вчинків. Рятувальники наголосили, що не можна виходити на кригу, товщина і міцність якої не відомі, варто слідкувати за дозвіллям дітей та обов’язково пояснювати їм небезпеку пустощів на водоймі особливо у період відлиги. Кожному співрозмовнику фахівці ДСНС вручили інформаційні листівки із правилами поведінки на льоду та нагадали номер Служби порятунку – 101.

  • Шановні громадяни, рятувальники закликають не виходити на кригу водойм у відлигу. Оскільки температурні показники вдень сягають позначки вище нуля, крига становить потенційну загрозу для життя тих, хто вирішить знехтувати попередженнями фахівців ДСНС!

Якщо ж з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!

Схожі матеріали