Рятувальники ДСНС вдосконалюють навички та перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням (ФОТО)
Рятувальники з усієї країни регулярно проводять комплексну роботу щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також перевіряють готовність підрозділів до дій за призначенням. Зокрема, фахівці ДСНС беруть участь у командно-штабних, тактико-спеціальних та пожежних навчаннях і тренуваннях, в ході яких відпрацьовуються питання взаємодії усіх служб під час ліквідації різного роду надзвичайних подій.
Зокрема, минулого тижня вогнеборці ДСНС взяли участь у тактико-спеціальних навчаннях МВС щодо забезпечення безпеки під час травневих масових заходів та фіналу Ліги чемпіонів. У навчальному центрі Національної гвардії України, що знаходиться в Нових Петрівцях на Київщині, рятувальники відпрацювали гасіння пожеж та евакуацію постраждалих з місця надзвичайної події. На черзі – тренування на головних об’єктах фіналу Ліги чемпіонів: в аеропорту «Бориспіль» та Національному спортивному комплексі «Олімпійський».
Водночас у Києві, рятувальники провели протипожежні навчання на території одного із торгових комплексів. Під час відпрацювання особлива увага була зосереджена на тому, щоб навчити персонал об’єкту правильним діям у разі виникнення пожежі. Зокрема, як користуватися первинними засобами пожежогасіння та евакуюватися з приміщень.
Крім того, по всій країні проходять тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовних лісових пожеж. Спільно з лісниками рятувальники відпрацьовують взаємодію на випадок загорянь в екосистемах.
Зокрема, 8 травня на території Дахнівського лісництва Черкаського держлісгоспу 65 співробітників та курсантів Черкаського інституту пожежної безпеки, разом із рятувальниками Управління ДСНС України у Черкаській області взяли участь у таких навчаннях. Тренування проводилися з метою закріплення знань, вмінь та навичок вихованців ЧІПБ, отриманих під час вивчення дисциплін: «Пожежна тактика», «Тактика ліквідування надзвичайних ситуацій», «Тактика ведення аварійно-рятувальних невідкладних робіт», а також для підтримки належного рівня професійної та психофізичної готовності, необхідної для здійснення успішних дій з організації рятування людей та гасіння пожеж у природних екосистемах.
Так, шляхом чіткої та злагодженої роботи учасників навчань, умовне загоряння було швидко локалізовано та ліквідовано. На тренуваннях були продемонстровані різні методи боротьби з лісовими пожежами та перевірено готовність особового складу до всіх необхідних дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації в природних екосистемах.
Загалом, тренування, спільні навчання щодо попередження виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також оперативного реагування при виникненні НС триватимуть і надалі по всій території країни. Адже саме регулярні відпрацювання допомагають виявити слабкі місця та недоліки, а також підсилюють готовність і спроможність підрозділів до дій за призначенням.
Прес-служба ДСНС України

