Рятувальники ДСНС дбають про безпеку зернозбиральної кампанії
З метою запобігання виникнення загорянь, дотримання правил пожежної безпеки під час жнивної кампанії, а також надання практичної допомоги в організації протипожежного захисту полів та місць зберігання врожаю, рятувальники посилюють профілактичну роботу серед аграріїв.
Так, по всій країні відбуваються тематичні рейди, під час яких фахівці Служби порятунку розповідають керівникам підприємств та людям, що працюють у полі, як вберегти зерно від вогню та до яких наслідків призводить нехтування правилами пожежної безпеки під час жнив.
Зокрема, 30 липня рятувальники Луганщини відвідали сільськогосподарські угіддя, розташованих біля селищ Широке, Чугінка та Розквіт Станично-Луганського району і поспілкувалися з працівниками приватних фермерських господарств. Говорили про сувору заборону випалювання сухої рослинності та стерні й ті страшні наслідки, до яких часом призводять такі необачливі дії. Рятувальники нагадали аграріям правила користування первинними засобами пожежогасіння та провели практичні відпрацювання даних навичок, а також розклеїли на видних місцях інформаційні листівки.
Рятувальники Донецької області 29 липня провели профілактичний захід серед фермерських господарств міста Дружківка. На хлібних масивах фахівці ДСНС ретельно перевірили дотримання правил експлуатації машин та агрегатів, наявність вогнегасників та обов’язкове чергування пристосованої до гасіння пожежної техніки.
Цього ж дня працівники ДСНС Сумщини відвідали агропідприємства та місця збирання зернових у Лебединському районі. Особливу увагу сумські рятувальники також звертали на технічний стан комбайнів і наявність вогнегасників. Керівникам сільгосппідприємств було наголошено на тому, що в період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях, зокрема і на тих, де жнива завершилися.
На Вінниччині 29 липня калинівські рятувальники провели інформаційно-роз'яснювальну роботу на ПрАТ «Зернопродукт МХП» та ПрАт «Калинівський Агрохім» Калинівського району, а на Волині під час рейду, «на гарячому» був виявлений житель села Копилля Маневицького району, який спалював стерню на полі. Фахівець екологічної інспекції зафіксував порушення вимог ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та склав на громадянина протокол. Тепер за вчинений підпал стерні йому загрожує штраф у сумі 3060 гривень. Під час відпрацювання рятувальники також здійснили огляд зернозбиральної техніки щодо оснащення справними та сертифікованими вогнегасниками.
Загалом, така профілактична робота триватиме по всій території країни до завершення жнивної кампанії.
Основні причини виникнення пожеж під час жнивної кампанії:
необережне поводження з вогнем, випалювання стерні;
порушення правил експлуатації машин та агрегатів.
В період збирання врожаю категорично забороняється:
палити біля хлібних масивів;
розкладати багаття на полях та поблизу них;
спалювати стерню й післяжнивні залишки;
зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння.
Шановні громадяни! ДСНС України закликає населення та суб’єкти господарської діяльності неухильно дотримуватися правил пожежної безпеки під час збирання та зберігання врожаю!