Катерина Павліченко: «В Україні діють 55 спеціалізованих секторів та більше 60 мобільних груп з протидії домашньому насильству»

clock
02.11.2024 13:00

Про це в етері Національного марафону «Єдині новини» заявила заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко. Вона зауважила, що війна вплинула на зміну соціального ландшафту України та створила додаткові виклики, які провокують домашнє насильство. 

«Постійні стреси, нестабільність, емоційне виснаження. Чимало людей були змушені залишити свої домівки, хтось, на жаль, взагалі втратив житло, в деяких випадках - втрата роботи. Ця ситуація спричиняє додатковий психологічний тиск на громадян та інколи може не найкращим чином відображатися на стосунках з найріднішими», - пояснює Катерина Павліченко.

Проте вона переконана, що українське суспільство не буде толерувати і замовчувати насильство, зокрема вдома, навіть в умовах протистояння суцільному і масштабному насильству.

«Дім – це дійсно те місце, де повинні панувати любов, безпека, комфорт, а не страх чи напруга. Тому ми маємо розуміти, усвідомлювати і формувати, культуру, яка не допускає замовчування про випадки домашнього насильства», - зауважила заступниця Міністра.

Вона наголосила, що питання запобігання та протидії домашньому насильству для Міністерства внутрішніх справ та, зокрема, для Національної поліції залишається в фокусі діяльності. Для цього керівництво відомства та Нацполіції постійно вдосконалюють і переглядають методи і підходи реагування. Підрозділи Національної поліції постійно навчаються, змінюються, адаптуються до наявних та нових викликів.

«На сьогоднішній день по  всій Україні у Національній поліції працюють 55 спеціалізованих секторів з протидії саме домашньому насильству. Є також спеціалізовані поліцейські мобільні групи, їх більше 60», - зазначила Катерина Павліченко.

Вона зауважила, що при виклику поліції за номером 102 також приїде екіпаж поліції, який має ті самі повноваження для реагування, припинення і притягнення до відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство. Зокрема, поліцейські на місці можуть винести терміновий заборонний припис, оцінивши ситуацію і ризики, і притягнути до відповідальності кривдника, склавши адміністративні протоколи.

Заступниця Міністра підкреслила, що Міністерство внутрішніх справ спільно з Національною поліцією завжди проводять інформаційні кампанії, які направлені на роз'яснення людям про те, що таке насильство, що його не можна толерувати, оскільки воно має свою циклічність. 

«Якщо воно вже відбувається, то треба його припинити, не варто його замовчувати, не потрібно оправдовувати дії кривдника, а потрібно повідомити про це в правоохоронні органи, звернутися до поліції, до соціальних служб на гарячі лінії, безоплатну правову допомогу»,  - заявила Катерина Павліченко

За її словами, це великий дієвий механізм, який сьогодні пропонує держава для того, щоби покарати кривдника, притягнути його до відповідальності, захистити потерпілих і тим самим створити дієві методи запобігання та протидії насильству.

Як повідомлялося, днями Національна поліція отримала від партнерів 9 автомобілів для мобільних груп з протидії гендерно зумовленому насильству. 

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали