Поліція Донеччини від початку року оголосила про підозру понад 200 бойовикам
Із них 180 були затримані, ще 32 учасника незаконних збройних формувань перебувають у розшуку та притягуються до кримінальної відповідальності заочно в рамках проведення операції Об’єднаних сил.
212 бойовиків та їхніх пособників викрили поліцейські впродовж майже восьми місяців. Більшість з них несли службу на незаконних пропускних пунктах та виконували різні підсобні роботи. При цьому, як правило, - за продукти харчування та сигарети, грошей їм не платили.
Екс-найманці ховалися від закону, сподіваючись, що через 4 роки доказів стосовно їх протиправний дій не залишиться. Неприємним сюрпризом для них стало те, що на кожного поліцейські вже зібрали дос’є.
Так, на КПВВ Мар’їнка поліцейські та прикордонники у складі Об’єднаних сил затримали на шляху до Києва санінструкторку мотострілкового батальйону бойовиків. Жителька Горлівки до 2016 року рятувала терористів в «гарячих точках», в тому числі в Дебальцевому.
У Маріуполі поліцейські впізнали у пасажирі на автовокзалі колишнього охоронця військових складів окупанта. А співробітники слов’янської поліції викрили родину бойовиків: син служив на блокпості терористів, а мати забезпечувала регулярне харчування для кожної зміни.
Завдяки ретельно зібраним оперативним даним поліцейським вдається викрити й тих бойовиків, які переховуються на тимчасово окупованій території. Так, відповідальність не омине й посадовця митної служби терористичної організації «ДНР».
«Головному інспектору відділу дізнання» заочно повідомлено про підозру у вчиненні відразу двох злочинів. Житель Донецька здійснював контроль за переміщенням товарів і транспорту через ділянки кордону України та РФ, а також разом зі спільниками під погрозою зброї відібрав автомобіль у молодої пари.
Згідно з ч.2 ст. 260 Кримінального кодексу України за участь в незаконних збройних формуваннях бойовикам загрожує до 8 років позбавлення волі.
Тим, хто підпав під вплив російської пропаганди, але не скоював тяжких злочинів поліцейські радять здатися добровільно. В цьому випадку учасники НЗФ у встановленому законом порядку (ч.6 ст.260 ККУ) звільняються від кримінальної відповідальності.
Наданим державою шансом вже скористалися близько 20 екс-бойовиків, які усвідомили свою помилку та почали нове життя. Серед них найманець, який в 2014 році охороняв захоплений відділ міліції в Авдіївці.
Нагадуємо, повідомити про бажання здатися можна за телефоном (095) 094 61 21 або заповнити відповідну форму на сайті «Стоптероризм», створеному волонтерами.
Прес-служба поліції Донеччини