Конфлікту між громадськістю та членами атестаційних комісій немає
Про це сьогодні, 6 червня, заявив радник міністра внутрішніх справ України, керівник однієї із атестаційних комісій Іван Варченко.
За його словами, світоглядного чи ціннісного конфлікту між членами комісії, які були рекомендовані Нацполіцією та Міністерством внутрішніх справ України, та представниками громадськості немає.
«У абсолютній більшості, у 99% випадків, усі рішення комісії – це консолідоване голосування. Буває різниця у один чи два голоси, проте це є різницею у дискусії, а не конфліктом», – повідомив Іван Варченко.
Він зазначив, що у кожній області до атестаційної комісії подають заявки від 100 до 400 громадських активістів, але обирається тільки 20-25 осіб.
«Це означає, що у кількох сотень людей відповідно є два вибори: або включитися і далі брати участь у громадському процесі, який називають переатестацією, або стати в опозицію до цього процесу і сказати: «все пропало, бо ми не потрапили»», – зазначив Іван Варченко.
Він підкреслив, що члени атестаційної комісії, рекомендовані поліцією, це люди, які пройшли жорстке горнило громадської переатестації.
«Якщо хтось заявляє, що ці люди також «зрадники», то тоді вже варто оцінити роботу і громадськості, яка брала активну участь у перших етапах переатестації. За такої логіки, рівень їхньої роботи так само нульовий», – додав радник міністра.
На думку Івана Варченка, зараз у атестаційних комісіях є баланс, адже посилено участь громадськості: замість двох представників, як це було раніше, зараз до комісій входить три. Також, за його словами, у комісіях працюють три представники від Нацполіції та один від МВС.
«Ми посилили цей сегмент, розуміючи, що воно того варте. Якщо у когось є претензії до представників громадськості, то давайте називати прізвища та конкретні випадки. У іншому випадку – це лише емоції», – зауважив радник міністра Іван Варченко.
Департамент комунікації МВС України