Гуманітарне розмінування – одне з основних завдань Держслужби з надзвичайних ситуацій (ФОТО)

clock
19.07.2018 10:30

Про це сьогодні, 19 липня, повідомив голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін під час підписання Декларації про наміри з представниками Данської Ради у справах біженців в Україні та Данської Групи з розмінування.

Учасники обговорили процес реалізації проекту, започаткованого Данською Групою у справах біженців в Україні – «Підготовка та залучення до виконання робіт з гуманітарного розмінування піротехнічніх підрозділів ДСНС України», донором якого виступає Офіс ліквідації та скорочення озброєнь Бюро із політичних та військових питань Державного департаменту США.

«Внаслідок агресії Російської Федерації проти України та діяльності проросійських терористичних угруповань, значна частина Донецької та Луганської областей забруднена вибухонебезпечними предметами, знешкодження яких на сьогодні є одним із основних завдань нашої Служби.», - зазначив Микола Чечоткін.

Він додав, що під час гуманітарного розмінування населених пунктів, систем життєзабезпечення, об'єктів інфраструктури та сільськогосподарських угідь, піротехніками ДСНС з липня 2014 року очищено від боєприпасів більше 24 тисяч гектарів території та 86 гектарів акваторії водних об'єктів, знешкоджено понад 155 тисяч вибухонебезпечних предметів.

«Терористичні угруповання використовують новітні системи озброєння та сучасні зразки боєприпасів. Наша Служба максимально докладає зусиль щодо технічного переоснащення піротехнічних підрозділів, у тому числі шляхом налагодження міжнародного співробітництва», - сказав голова ДСНС.

Своєю чергою, Голова програм Данської Групи з розмінування Генрі Ліч зазначив, що підписання Декларації про наміри стане новим етапом мобілізації ресурсів для підтримки ДСНС в їх роботі на Сході України.

«Допомагаючи ДСНС в їх місії захисту цивільного населення від мін та вибухонебезпечних залишків війни, що залишилися в результаті конфлікту, Данська Група з розмінування сподівається пришвидшити той час, коли мешканці зможуть повернутися до своїх домівок без страху перед нерозірваними снарядами», - підкресли він.

За результатами зустрічі, сторони підписали Спільну декларацію про наміри між ДСНС, Данською Радою у справах біженців в Україні та Данською Групою з розмінування.

Довідково:

Проект «Підготовка та залучення до виконання робіт з гуманітарного розмінування піротехнічніх підрозділів ДСНС України» розрахований на 2 роки. Ним заплановано оснащення піротехнічних підрозділів ДСНС сучасними автомобілями та обладнанням, проведення тренінгів для піротехніків за найкращими світовими практиками та спільне виконання завдань із гуманітарного розмінування підрозділами ДСНС та Данської Групи з розмінування.

За матеріалами прес-служби ДСНС України

Схожі матеріали