«За лаштунками МВС»: як працюють і чим займаються розвідники бригади «Рубіж» (відео)

clock
29.11.2024 15:30

«Атей» – підрозділ розвідки бригади «Рубіж» НГУ, який виконує завдання надскладного рівня у найгарячіших точках війни. Його було створено півтора року тому і за цей час розвідники виконували бойові завдання в Кліщіївці на Донеччині, на Лиманському та Сватівському напрямках. 

Від початку повномасштабної війни функції розвідки зазнали суттєвих змін. Наразі вона не обмежується лише збором інформації для стратегічного планування і є невід'ємною частиною підтримки інших підрозділів на всіх етапах бойових дій. 

Розвідники, на відміну від піхотинців, не займають сталих позицій. Їхня робота — це постійний рух. Лише в надскладних ситуаціях вони тимчасово займають позиції, щоб утримати оборону до настання більш лояльної ситуації. 

«Взвод розвідки є одним із найбільш підготовлених підрозділів в батальйоні і виконує й евакуаційні функції, і розвідфункції, і штурмові дії, й оборонні дії допомагає виконувати», – розповідає «Скіф», командир підрозділу «Атей» бригади НГУ «Рубіж».

За словами головного сержанта взводу розвідки спецпризначення «Атей» на псевдо «Хач», розвідники – це багатоцільова одиниця у війську, яка здатна виконувати декілька завдань одночасно. Вони не лише збирають інформацію, а й здатні знищувати ворога та працювати з інженерами.

«У вільну хвилину ми покращуємо свої навички зі стрільби, навички роботи з іншими додатковими вогневими засобами. Робимо все максимум, щоб якнайбільше знищити ворога», – каже «Хач».

Операцій в «Атея» за ці півтора року було безліч: від бойових завдань в тилу ворога  до штурмових дій. Працювали бійці на Бахмутському, Лиманському та Сватівському напрямках. Розвідники зізнаються, що через зміну характеру ведення бойових дій Сватівський напрямок став для них одним із найважчих.

«Раніше було більше стрілкових боїв, зараз – це рідкість. У нас уже більше задач диверсійних і боротьба із засобами противника. Це і розрахунки FPV, і міномети, і знищення ворожих розвідгруп. Ти вже менше бачиш людей, а більше бачиш техніки. За один вихід може прилітати 10-15 FPV-дронів», – ділиться «Скіф».

Бойовий медик взводу розвідки «Рудік» пригадує, як під час одного із останніх завдань потрапив із командиром під атаку ворожих дронів: 

«Повертались із задачі і FPV над нами. FPV і дрон кружляли навколо нас. Потім я кажу командиру: «Давай будемо пересиджувати?». І чуємо лунають звуки у 200 метрах від нас. І там ще одна лісопосадка. І ми з командиром туди. Побачили там двох поранених. Я одному надав допомогу, другому. Квадроцикл приїхав і відправили, щоб їх уже повністю стабілізували».

«Скіф» розповідає, що плануючи операції, він збирає всю групу, радиться з побратимами, але остаточне рішення завжди залишає за собою. Каже, це дуже допомагає правильно спланувати і уникнути неправильних дій. 

На всі операції командир також виходить зі своїми бійцями. Особливо, якщо йдеться про критичні задачі. Пояснює, що це додає впевненості його бійцям. 

«Всі мої люди – це мої побратими і мої друзі, з якими ми пліч-о-пліч виконуємо завдання. Я знаю, що коли я йду з хлопцями, вони менше нервуються. Це дружній колектив, де кожен розуміє один одного і має підтримку товариша», – зазначає «Скіф», підкреслюючи важливість командної роботи і довіри.

Наразі підрозділ розвідки НГУ продовжує формуватися і проводить відбір нових кандидатів. Основне – мотивація і бажання працювати в колективі. Командир «Атея» пояснює, що одним із головних завдань є навчити бійців ухвалювати самостійні рішення, оскільки це є основою ефективної роботи. За його словами, завдяки такому підходу, підрозділ успішно виконує всі поставлені завдання на 100% і є одним із найбільш вмотивованих і згуртованих.

 «Якщо кожен солдат буде думати, то робота буде значно результативніше. І перше, що я вимагаю від людей і навчаю сержантів - це вміння думати і ухвалювати самим рішення. Можливо, саме цей фактор посприяв тому, що під час виконання, мною спланованих задач, не було загиблих»,  – додає «Скіф». 

Детально про роботу розвідників «Атея» та секрети їх успішних операцій — у новій серії спецпроєкту «За лаштунками МВС».

Департамент комунікації МВС України

 

 

Схожі матеріали