"Техніка, що рятує»: ДСНС показали як працює сучасний оперативно-рятувальний катер
Основне завдання катера – перевезення особового складу та обладнання з метою забезпечення пошуку й порятунку людей у випадку надзвичайних ситуацій на водоймі. Розрахований на 8 осіб та має герметичні відсіки й кріплення для аварійно-рятувального обладнання й іншого спорядження водолазів.
Судно оснащено класичними рятувальними колами, рятувальними жилетами, на ньому передбачена можливість для встановлення нош й транспортування лежачих людей. Окремо до борту кріпиться лебідка, яка допомагає піднімати з води великогабаритні речі до 100 кг.
Важливим пристроєм на катері є ехолот. Він дає змогу надзвичайникам оглянути рельєф дна, дізнатися температуру води, глибину й GPS-координати, переглянути електронні карти. Усе це не лише прискорює роботу водолазів, але й посилює їхню безпеку, оскільки перед початком виконання завдань фахівці вже володіють найнеобхіднішими знаннями про місце перебування й роботи.
Родзинкою катера самі рятувальники називають швидкість. Двигун має потужність 200 кінських сил, що дозволяє плавзасобу розганятися до 40 вузлів, тобто понад 70 км/год. Для руху на воді це досить висока швидкість, у порівнянні з автомобільною – близько 160-180 км/год.
Плавзасіб сконструйований під замовлення й відповідно до побажань надзвичайників був переданий ДСНС України восени 2023 року благодійниками.
Більше інформації про роботу сучасного оперативно-рятувального катера дивіться у новому випуску відеопроєкту ДСНС "Техніка, що рятує".
ДСНС України

