Шахраї ошукують українців під приводом заробітку в інтернеті
35-річна потерпіла на Івано-Франківщині намагалася знайти додатковий заробіток через інтернет, натомість натрапила на зловмисників, які ошукали її на майже 194 тис. гривень. Наразі поліцейські проводять слідчі дії щодо встановлення зловмисників.
З'ясовано, що потерпіла знайшла інформацію в месенджері «Телеграм» про додатковий дохід онлайн. Їй пропонували бронювати готельні номери та ставити «вподобайки». За таку роботу жінці обіцяли чималу винагороду.
Довірлива заявниця виконала всі вказівки. Коли ж прийшов час для оплати, шахраї сказали, що кошти необхідно виводити, а відтак потрібно внести свої кошти. Жінка кількома платіжками скинула шахраям понад 193 000 гривень та залишилась ні з чим.
Подібна історія трапилася в Запорізькій області. 41- річна жінка пристала на пропозицію «легкого» заробітку в інтернеті та втратила майже 190 тисяч гривень. Бо натрапила на шахраїв. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження, слідчі встановлюють обставини події та причетних осіб.
Заявниця повідомила, що нещодавно на її месенджер надійшло повідомлення із пропозицією додаткового заробітку. За умовами вона повинна була купувати завдання та виконувати їх, а після цього отримувати привабливий заробіток.
За цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України, в межах якого встановлюють всі обставини злочину та причетних осіб.
Упродовж доби внаслідок протиправних дій аферистів постраждали вісім жителів Чернівецької області на суму 412 тисяч гривень. Щоб заволодіти грошима своїх жертв, зловмисники вигадували різні приводи: захист банківських рахунків від несанкціонованого втручання, позика грошей від імені знайомих, пропозиція додаткового заробітку в інтернеті, а також отримання грошової допомоги.
Із заявою про шахрайство до поліції звернулася 38-річна жителька Чернівців. Жінка розповіла правоохоронцям, що до неї зателефонував невідомий чоловік і представився співробітником служби безпеки банку. Він повідомив, що нібито зафіксовано спробу несанкціонованого доступу до її карткового рахунку і запропонував подбати про збереження коштів. Довірившись співрозмовнику, заявниця назвала код, який прийшов їй в мобільний банкінг, після чого з її карткового рахунку зникло понад 16 тисяч гривень.
Того ж дня до поліції звернулася 40-річна чернівчанка. Жінка розповіла правоохоронцям, що невідомий, в одному із месенджерів інтернету зламав акаунт її знайомої та під приводом позики заволодів грошима у сумі 15 тисяч гривень.
Жертвою подібної шахрайської схеми став 35-річний житель обласного центру. Повіривши шахраям, які отримали доступ до акаутну його дружини, чоловік втратив з банківської картки 3 тисячі гривень.
40-річна чернівчанка втратила кошти, намагаючись отримати додатковий прибуток в інтернеті. Спілкуючись із заявницею, співробітники поліції з’ясували, що в одному із месенджерів потерпіла знайшла оголошення про можливість заробітку в мережі Інтернет та самостійно перерахувала на банківські картки нібито роботодавця майже 262 тисячі гривень. Після цього зв'язок з ним обірвався, а буковинка зрозуміла, що її ошукали.
У схожу аферу шахраїв потрапила 34-річна жителька села Остриця Чернівецького району. Під приводом отримання прибутку, граючи у фінансову гру в інтернеті, буковинка втратила із банківської картки понад 82 тисячі гривень.
Також до поліцейських звернулася 29-річна жителька обласного центру. Заявниця розповіла, що на одній із інтернет-платформ знайшла оголошення про можливість отримання грошової допомоги. Чернівчанка перейшла за посиланням та ввела конфіденційні дані свого банківського рахунку. У подальшому з її картки зникло майже 18 тисяч гривень.
Ще двоє чернівчан розповіли співробітникам поліції, що виявили на своїх банківських рахунках відсутність коштів. З картки 63-річної жінки зникло маже 7 тисяч гривень, а у 76-річного чоловіка – 10 тисяч гривень.
За цими фактами поліцейські внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Наразі проводяться досудові розслідування.
Поліцейські наголошують, щоб не стати жертвою шахраїв – дотримуйтеся основних правил онлайн-безпеки:
- якщо ви отримали інформацію про якісь проблеми з банківським рахунком – звертайтеся безпосередньо до відділення фінансової установи або телефонуйте за номером служби підтримки, зазначеному на звороті карти або офіційному сайті банку;
- ставтесь максимально уважно та критично до будь-яких пропозицій додаткового заробітку в мережі Інтернет – ніколи не виконуйте вказівок незнайомих осіб, які пов’язані з переведенням коштів;
- довіряйте інформації про соціальні виплати тільки з офіційних сайтів установ і організацій. Будьте уважними та обачними, не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
- якщо ви отримали повідомлення від знайомих із проханням терміново позичити гроші, не поспішайте надсилати кошти. Пам’ятайте: такі повідомлення досить часто відправляють зловмисники, які незаконно користуються чужим обліковим записом.
Національна поліція України