Президент України Володимир Зеленський вручив державні нагороди Героям системи МВС
Глава держави відзначив державними нагородами, Хрестами бойових заслуг та орденами Золота Зірка, наших воїнів і передав ордени членам сімей Героїв, удостоєних цього звання посмертно. Про це Володимир Зеленський повідомив на своєму офіційному телеграм-каналі.
“Кожен, хто бʼється. Кожен, хто працює на оборону та дійсно на державу, а не просто на себе. Кожен, хто допомагає. Я дякую вам! Дякую рідним наших воїнів за таких героїв, за таку силу. Ми обовʼязково вистоїмо в цій війні. Ми обовʼязково забезпечимо достойне життя для України”, - зазначив Президент.

Найвище звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» Володимир Зеленський вручив 19-річному прикордоннику Владиславу Степанчуку. Він став наймолодшим Героєм України. 24 липня 2023 року Владислав Степанчук вступив до Національної академії Державної прикордонної служби України, а в квітні 2024 року, за власним бажанням, долучився до бойового підрозділу. 29 квітня 2024 року під час облаштування вогневих позицій на кордоні, Владислав, попри небезпеку комбінованого обстрілу, врятував гармату М101, перемістивши її на запасні позиції. 10 жовтня, під час бойового завдання на Сумському напрямку, коли суміжні підрозділи опинилися без зв’язку та боєприпасів, 18-річний солдат прийняв рішення вивести їх разом зі своїм розрахунком, провівши відхід під час тривалого бою. Завдяки його рішучості вдалося зберегти життя 21 військовослужбовцю, в тому числі двоє з яких були тяжко поранені. Після важкого бою Владислав організував евакуацію поранених та повернувся до свого підрозділу 17 жовтня 2024 року.
Також, Президент України передав нагороди родинам загиблих українських героїв, удостоєних звання Героя України посмертно.

Серед нагороджених звання Героя України удостоєні:
Микита Колісник — солдат Національної гвардії України, снайпер, який мужньо захищав Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ. У січні 2023 року він разом з побратимами вирушив до Бахмута, де точилися запеклі бої. 3 січня 2023 року, навіть після авіаційних та артилерійських ударів окупантів по позиціях українських захисників, Микита Колісник під час наступу ворога знищив близько двадцяти окупантів прицільним вогнем. 15 січня 2023 року, в ході важкого бою, він ліквідував 11 ворожих військових та дві БМП. Однак, під час бою отримав поранення, що виявилося несумісним з життям. Микита Колісник загинув у віці 23 років, віддавши своє життя за свободу та незалежність України.

Андрій Сядристий — молодший лейтенант Національної гвардії України, командир взводу розвідки спеціального призначення, який відважно захищав Україну з початку повномасштабного вторгнення РФ. 16 липня 2023 року, під час масованого мінометного обстрілу і лобової атаки російських військ на оборонні позиції біля населеного пункту Роботине, Запорізької області, Андрій Сядристий, оцінюючи ситуацію, наказав своєму підрозділу зайняти укріплення, виставити розрахунок ПТРК «Фагот» і знищити ворожий бронетранспортер. Завдяки точному пострілу техніка була знищена. Далі гвардієць, використавши NLAW, уразив ще одну БМП, яка намагалася відступити, і знищив 6 піхотинців противника зі стрілецької зброї. 9 серпня 2023 року, під час бою біля Роботиного, він завдав значних втрат ворогу, знищивши пів десятка окупантів та бойову броньовану машину «ТИГР». 28 жовтня 2023 року офіцер отримав поранення, несумісне з життям. Йому було 32 роки.

Ігор Польовий — лейтенант Державної прикордонної служби України, який проявив виняткову відвагу та професіоналізм під час виконання бойових завдань. 26 травня 2024 року під його керівництвом розвідувальна група вибила ворога та зайняла стратегічну передову позицію в Вовчанську, що дозволило зупинити просування російських штурмових підрозділів і здійснити оперативне оточення ворога на заводі. Це також призвело до поповнення обмінного фонду на 20 російських військовослужбовців. 2 червня 2024 року, під час завдання з розгортання системи військового спостереження, Ігор Польовий, використовуючи прикриття БпЛА, здійснив ривок до флангу ворожих позицій, знищив 2 окупантів, поранив ще 2 та захопив одного в полон. Крім того, його група захопила великий ворожий склад зброї, у тому числі 30 протитанкових мін і 43 гранатомети. 23 жовтня 2024 року під час виконання бойового завдання на Сумському напрямку Ігор Польовий отримав поранення, несумісні з життям. Йому було 28 років.
Андрій Гуцал — майор Державної прикордонної служби України, заступник начальника розвідувальної прикордонної застави, який проявив героїзм і рішучість під час важких боїв на сході України. 18 лютого 2024 року він очолив заставу в районі н.п. Іванівське Бахмутського району Донецької області. 25 лютого, коли противник притиснув оборонців на позиціях «Кіпр» та «Мальдіви», майор Гуцал прийняв рішення висунутись на допомогу та евакуювати поранених. Завдяки його командуванню підрозділ успішно стабілізував ситуацію, відкинувши ворога та знищивши близько 10 штурмовиків, з яких 4 були знищені особисто Гуцалом. Під час цієї операції він отримав легкі уламкові поранення. Проте, коли ворог знову атакував, підрозділ під командуванням майора відкинув його, знищивши ще 8 окупантів і поранивши 5. Після цього противник почав відступати. Однак під час відходу на евакуаційну точку бойова машина піхоти, в якій перебував майор, була вражена ворожою протитанковою ракетою, внаслідок чого всі, хто знаходився в машині, загинули.
Департамент комунікації МВС України
за матеріалами Офісу Президента України