Постачали в Україну фальсифіковані ліки для онкохворих: правоохоронці ліквідували міжнародний канал

clock
17.03.2023 14:04

Четверо учасників злочинного угруповання налагодили реалізацію підроблених лікарських засобів іноземного виробництва через створені інтернет-магазини.

Викрили злочинну діяльність поліцейські Головного слідчого управління Національної поліції України спільно з Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

За даними слідства, організував злочинне угруповання 34-річний житель Київської області, який налагодив схему збуту на території України фальсифікованих лікарських засобів онкологічної групи.

Встановлено, що фігуранти задля привернення уваги потенційних покупців, створили два вебсайти та зареєстрували їх у мережі Інтернет під доменними іменами «https://medbrowse.net» і «https://www.piluli.info», які є співзвучними із доменними іменами відомих вебсайтів, що надають послуги з пошуку лікарських засобів та порівняння їх цін в аптеках на території України.

Зловмисники отримували замовлення від покупців телефонами, зазначеними на сторінках інтернет-магазинів. Збут фальсифікованих лікарських засобів здійснювався через поштову службу. Для конспірації учасники угруповання використовували анкетні дані осіб, які були необізнані про протиправну діяльність. В ході слідства встановлено можливих постачальників фальсифікованої продукції, у тому числі з країн ЄС, США, Туреччини.

В ході документування злочинної діяльності проведено 15 обшуків на території Київської області та міста Києва, за результатами яких вилучено фальсифіковані лікарські засоби на десятки мільйонів гривень, гроші, мобільні телефони, комп’ютерну техніку та чорнові записи, які містять відомості про вчинення злочинів.

Організатору і трьом учасникам угруповання повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28, ч. 2 ст. 321-1 Кримінального кодексу України (фальсифікація лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів).

Організатора та одного з фігурантів затримано. Ще одному учаснику угруповання судом визначено запобіжний захід – взяття під варту. Щодо інших – судові засідання тривають.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.

Управління комунікації Національної поліції України

Схожі матеріали