Поліція попереджає про нові випадки шахрайств: як вберегти себе та не потрапити на гачок зловмисників

clock
24.10.2023 17:40

8 мешканців Сумщини та 5 жителів Херсонщини стали жертвами шахраїв, і звернулись за допомогою до правоохоронців. У кожному з випадків слідчі розпочали кримінальні провадження та проводять заходи з метою встановлення осіб зловмисників.

Шахраї невпинно продовжують вводити в оману довірливих громадян. І хоча поліцейські щоденно проводять профілактичну інформаційну кампанію, залишаються люди, які потрапляють на гачок до аферистів. Адже у непередбаченій стресовій ситуації кожен може зробити легковажний вчинок, через який можна втратити свої заощадження.

До поліції звернулась 27-річна мешканка одного із сіл Охтирського району, яка втратила більше 10 000 гривень, сплативши за оренду квартири невідомому. Зазвичай, під час першого дзвінка щодо квартири вам скажуть, що вона доступна і можна їхати дивитись чи заселятись. Але через деякий час телефонують і повідомляють, що охочих десятки й для того, щоб “притримати” квартиру, ви маєте перерахувати гроші. Ви домовляєтесь про зустріч, приїжджаєте, але вам телефонує орендодавець і повідомляє, що дорогою у нього виникли форс мажорні обставини й просить перерахувати гроші, а уже після цього зникає зовсім.


Як же вберегтись від зловмисників під час оренди житла? Укласти успішну угоду з нерухомістю насправді просто. Варто лише звертати увагу на кілька простих ознак. Перше і найважливіше правило: ніколи не перераховуйте гроші на банківські картки і на мобільні номери до перегляду житла та знайомства з його орендодавцем, або до підписання договору оренди. Якщо ціна квартири або будинку значно менша, ніж ціни інших аналогічних пропозицій у цьому районі, ймовірно, оголошення розміщене шахраєм. Будьте розсудливі та обережні, тоді ви зможете уникнути проблем.

На Херсонщині ж за останні декілька днів громадяни втратили 108 тисяч гривень через шахрайські дії. Під приводом «зняття порчі», схеми «ваш родич у біді», під виглядом відновлення документів та оформлення на сумнівних ресурсах грошової допомоги постраждалим від війни.

До поліції звернулася 67-річна жителька Херсона. Вона повідомила, що вдень до її будинку підійшла невідома жінка і попросила склянку води. Під час розмови незнайомка сказала заявниці, що на неї «навели порчу» й потрібно очистити «брудні» гроші та золоті прикраси, які є в будинку. Пенсіонерка віддала шахрайці 1000 гривень та золоті сережки, після чого невідома пішла геть для нібито проведення обряду. За кілька годин заявниця зрозуміла, що її ошукали та звернулася до поліції.

Дві жінки втратили кошти під час спроби оформити грошову допомогу на сумнівних ресурсах. 61-річна потерпіла перейшла за посиланням, де нібито мобільні оператори обіцяли безкоштовно поповнити рахунок. Жінка ввела особисті та дані банківської картки, після чого з її рахунку зникло 45000 гривень. 56-річна потерпіла у соціальній мережі прочитала інформацію про надання грошової допомоги постраждалим від війни, перейшла за посиланням, ввела дані банківської картки та втратила 15000 гривень.

44-річний житель Скадовського району, який нині перебуває за кордоном, вирішив через мережу Інтернет звернутися до вітчизняної приватної фірми для відновлення втрачених водійських документів. Чоловік знайшов сайт, на якому обіцяли відновити документи та попросили 32000 гривень завдатку. Заявник перерахував кошти, після чого на сайті перестали відповідати на його повідомлення, документи, звісно ж, ніхто не відновив.

49-річний чоловік втратив 15000 гривень, коли гадав, що допомагає родичці. У месенджер йому надійшло повідомлення від нібито племінниці, яка терміново просила гроші на лікування та надіслала номер рахунку. Без вагань схвильований чоловік перевів на рахунок кошти. Лише після цього перетелефонував племінниці та дізнався, що її акаунт зламали та від її імені діють шахраї.

За усіма фактами поліція відкрила кримінальні провадження за ст.190 «Шахрайство» ККУ.

Шановні громадяни, пам’ятайте:
● щоб не втратити кошти, інформацію про будь-які виплати або щодо оформлення документів варто брати лише з офіційних джерел, для консультації можна зателефонувати за телефонами організацій;
● не переходьте за невідомими посиланнями та не вводьте секретні дані банківських карток;
● якщо на вулиці до вас підходять незнайомі люди й розповідають, що на вас «порча», одразу припиняйте розмову та йдіть геть, в жодному разі не віддавайте таким людям гроші або цінні речі;
● якщо вам надходять повідомлення від знайомих чи рідних, які терміново благають позичити гроші на лікування, погашення кредиту або інші потреби, скоріше за все – це шахраї. Самі зателефонуйте цій людині та дізнайтеся, чи дійсно потрібна допомога.

Національна поліція України

Схожі матеріали