Перша заступниця Голови Державної міграційної служби розповіла про деталі отримання множинного громадянства
Ірина Ковалевська в етері Національного марафону «Єдині новини» прокоментувала прийнятий парламентом в першому читанні законопроєкт «Про забезпечення реалізації права на збереження та набуття громадянства України» (реєстр. № 11469), який був внесений Президентом України.
«Якщо іноземець набуває громадянство України, то він може не виходити із своєї громадянської належності. І так само, якщо громадянин України буде набувати громадянство іноземної держави, то він може не виходити із громадянства України. Для цього має бути затверджений певний список держав, відносно яких громадяни України та іноземці можуть не відмовлятися від свого громадянства», - заявила Ірина Ковалевська, зауваживши, що список таких держав буде затверджуватися додатково окремим законопроєктом.
Вона повідомила, що в серпні цього року вже були внесені зміни до чинного законодавства, які оновили список підстав, за яким іноземці не можуть набути громадянство України. При підготовці законопроєкту про множинне громадянство до другого читання цей список ще буде доопрацьовуватися.
Перша заступниця Голови Державної міграційної служби зауважила, що процедура набуття громадянства наразі визначається Указом Президента і не буде змінена у новому законі. Проте буде оновлений список документів, які надаватимуть особи при подачі заяви для набуття українського громадянства.
Наразі для отримання громадянства також передбачено тестування з української мови, історії та Конституції України.
«При поданні пакету документів для набуття громадянства особа також надаватиме інформацію про складені іспити з української мови, історії та Конституції України», - повідомила Ірина Ковалевська.
Вона також наголосила, що змін у законодавстві для українців, які наразі вимушено знаходяться за кордоном, не передбачено. Але для іноземців-захисників України, які бажають набути українського громадянства діє спрощена процедура. Всі іноземці перед отриманням громадянства України проходитимуть ретельні перевірки відповідними правоохоронними органами.
Ірина Ковалевська зазначила, що терміни набуття українського громадянства складають від 6 місяців до одного року.
Раніше Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про те, що 17 грудня Верховна Рада в першому читанні прийняла внесений Президентом України законопроєкт «Про забезпечення реалізації права на збереження та набуття громадянства України», реєстр. № 11469. МВС активно долучалося до розробки його положень.
Департамент комунікації МВС України