Контраст
Шрифт

Операція «Актив»: накладено арешт на російську частку капіталу фармацевтичного підприємства вартістю майже мільярд гривень

clock
10.08.2022 15:39

Арештовані активи передано до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

У межах кримінального провадження оперативники Департаменту стратегічних розслідувань та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції України задокументували факт протиправної діяльності службових осіб  підприємства, чверть  статутного капіталу якого належить російському бенефіціару.

Зазначена вище дніпропетровська компанія  є дистриб'ютором та постачальником лікарських препаратів та товарів медичного призначення до закладів охорони здоров’я,  зокрема і за бюджетні кошти. Обсяги загального доходу підприємства у 2020 році склали близько 13 млрд. грн.

Аби унеможливити подальше виведення коштів, на корпоративні права частки статутного капіталу було накладено арешт. Наразі активи загальною вартістю майже мільярд гривень передано до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Кримінальне провадження під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора розслідується за кількома статтями Кримінального кодексу України: 
- ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем);
- ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів);
- ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем);
- ч. 2 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).

Слідство триває.

Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Схожі матеріали
Герої МВС