Фахівці з ментального здоров'я Сполучених Штатів Америки проведуть навчання для медиків системи МВС

clock
04.12.2024 16:00

Державний секретар МВС України Інна Ящук та представники Неурядової громадської організації Global Response Medicine обговорили реалізацію навчальної програми «Невидимі рани України», яка передбачає проведення тренінгів для медиків системи МВС за стандартами США. 

Зустріч представників МВС та Неурядової громадської організації Global Response Medicine відбулася у відділення психосоматичної патології  у одному із закладів охорони здоров'я Міністерства внутрішніх справ. У ній взяли участь державний секретар МВС Інна Ящук, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький, директор Департаменту охорони здоров’я МВС Лілія Бойко, заступник директора Global Response Medicine Андреа Лейнер та директор Global Response Medicine з медичної освіти в Україні Тарас Кушнір. 

Державний секретар МВС Інна Ящук розповіла, що з початку війни Міністерство внутрішніх справ України вдосконалило підходи до надання медичної та психологічної допомоги пораненим бійцям та наголосила на важливості подальшого розвитку медичних знань для підтримки українських військових.

«Підтримка та ментальне здоров’я залишаються одними із пріоритетних напрямків для відомства у відновленні й адаптації захисників і захисниць. В сучасних реаліях система психологічного забезпечення потребує постійного вдосконалення. Підвищення кваліфікації та досвід американських лікарів дозволить українським медикам ефективніше надавати допомогу військовослужбовцям, особливо тим, які повертаються з полону або пережили травми», - зазначила Інна Ящук. 

Своєю чергою заступник директора Global Response Medicine Андреа Лейнер презентувала концепцію навчальної програми, що передбачає як теоретичну, так і практичну частину, зокрема стажування та навчання в США. Вона відзначила, що програма має на меті не тільки навчання медичних працівників, а й формування стійкості до стресових ситуацій серед цивільного населення.

"Ми готові допомогти Україні створити систему підтримки для тих, хто постраждав від війни. Це не лише надання медичної допомоги, але й формування системи психосоціальної підтримки для всіх, хто пережив травму", - зазначила вона. 

Михайло Радуцький, голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, підкреслив важливість створення навчальної програми для підвищення рівня якості надання медичної допомоги тим, хто постраждав від наслідків війни.

"Ми маємо на меті не тільки створення нових навчальних курсів, а й втілення в життя системи, яка дозволить кожному лікарю та спеціалісту в Україні надавати висококваліфіковану допомогу тим, хто найбільше її потребує. Психічне здоров’я — це не менш важлива складова нашої національної безпеки", — наголосив Михайло Радуцький.

У межах візиту американські партнери оглянули Центр ментального здоров’я МВС, де військовим надаються послуги з психічної та психологічної допомоги, фізичної реабілітації та ознайомилися з тим, як організований процес лікування та реабілітації військових. 

Зустріч стала важливим кроком у зміцненні співпраці між Україною та міжнародними партнерами в сфері медичної та психологічної реабілітації військових.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали