Напрацювали ефективні практики та масштабуватимуть проєкт: психологи МВС та силових відомств провели майстер-клас із військовослужбовцями
За ініціативи Міністерства внутрішніх справ України в Медичному реабілітаційному центрі провели майстер-клас пілотного проєкту “Пункт психологічних практик”.
Ініціювали захід, аби напрацювати комплексність та системність під час надання психологічних послуг, зняти надмірну психічну напругу військовослужбовців НГУ, ДПСУ, осіб рядового і начальницького складу цивільного захисту ДСНС та поліцейських, які отримали поранення при виконанні бойових, службових завдань, повернулись з полону та проходять реабілітацію.
Участь у заході взяли близько 30 осіб. Це психологи МВС, реабілітаційного центру, Державної служби України із надзвичайних ситуацій, Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції, а також військовослужбовці, які проходять лікування в центрі МВС та їх родини.
Ініціатива орієнтована на ефективну психологічну реабілітацію саме військовослужбовців. За програмою майстер-класу під час заходу психологи разом із пацієнтами протестували експериментальні практики. Серед них дихальні вправи та ті, що орієнтовані на розслаблення м’язів.
Під час майстер-класу фахівці обмінялись досвідом, удосконалили навички та напрацювали перелік вправ, які стануть основою подальших тренінгів і які допоможуть військовим не тільки під час реабілітації, а і безпосередньо у критичні моменти в зоні бойових дій.
Ідея створити такий проєкт виникла у психологів Міністерства внутрішніх справ України уже під час повномасштабного вторгнення росіян на територію України. На початку 2022-го спеціалісти розгорнули штаб на столичному залізничному вокзалі. Там надавали допомогу людям, які прибули із тоді окупованих Гостомеля, Ірпеня, Бучі. Навесні вирішили переорієнтувати роботу із потреб населення на потреби захисників. Для роботи залучили кращих фахівців силових структур та органів влади.
Мета проєкту - збереження психічного здоров’я населення, формування у людей звички піклуватися про своє ментальне здоров’я, зменшення тривожних станів, панічних атак, зняття надмірної психічної напруги в умовах військових дій.
У подальшому проєкт “Пункт психологічних практик” планують масштабувати. Ініціативу реалізовуватимуть централізовано і одночасно в кожному регіоні України серед пересічних громадян, поширивши практичний досвід на всі громади в Україні, на таких локаціях, як: заклади освіти, залізничні вокзали, бомбосховища, спеціально облаштовані укриття.
Департамент комунікації МВС України

