Нацполіція затримала неповнолітнього диверсанта, який підпалив ТЦК
Завербований ворожими спецслужбами 17-річний мешканець Одещини підпалив Вінницький обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки. Також він планував диверсії на Житомирщині. Хлопцю загрожує довічне ув’язнення.
![](/upload/1/8/8/9/5/6/diversant-previu.jpeg.webp)
Повідомлення про підпал Вінницького обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки надійшло в поліцію 6 липня близько 04:15. Невідома особа кинула в будівлю 2 пляшки із запальною сумішшю, внаслідок чого виникла пожежа. Вогонь загасили військові.
Особу правопорушника та його місцеперебування встановили оперативники Управління карного розшуку обласної поліції. Неповнолітнього мешканця Білгород-Дністровського району Одеської області правоохоронці затримали в одному з вінницьких хостелів.
Під час обшуків у фігуранта вилучено саморобну запалювальну суміш та мобільний телефон, який він використовував для фільмування злочину та спілкування з агресором.
![](/upload/1/8/8/9/5/7/diversant1.jpeg.webp)
Як з’ясувалось, навесні російські спецслужби запропонували «легкі гроші» хлопцю, який шукав в інтернеті роботу. Спочатку неповнолітній виконував «тестові» завдання та надсилав росіянам фотографії з локаціями Сил оборони у портовому місті. Після цього український диверсант був «відряджений» до Вінниці для підпалу будівлі ТЦК, а звідти мав їхати на Житомирщину. За виконані завдання підлітку обіцяли щедру винагороду.
Поліцейські передали фігуранта працівникам УСБУ у Вінницькій області, котрі кваліфікували дії зловмисника за ч. 2 ст. 113 Кримінального кодексу України – підпал, спрямований на зруйнування або пошкодження об’єктів, які мають важливе оборонне значення, вчинений в умовах воєнного стану, та повідомили йому за цією статтею про підозру. Відповідно до санкції інкримінованої статті юнакові загрожує позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне ув’язнення, з конфіскацією майна. Також хлопець перевіряється на причетність до аналогічних злочинів на території інших регіонів.
Національна поліція України
![30 років на варті морських рубежів](/upload/1/8/8/9/8/5/bez-imeni.jpg)