МВС та НАТО провели круглий стіл присвячений вдалим практикам з виховання доброчесності у системі МВС

clock
21.11.2024 18:00

Сьогодні на базі Львівського державного університету внутрішніх справ відбувся круглий стіл «Деякі питання управління корупційними ризиками: вдалі практики з виховання доброчесності у системі МВС». Захід організований за підтримки Міністерства внутрішніх справ України у тісній співпраці з Програмою НАТО з розбудови доброчесності (ВІ).

Із вітальним словом до  учасників заходу звернувся заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко. Він наголосив, що за останні кілька років МВС у співпраці з Представництвом НАТО в Україні та іншими міжнародними організаціями було реалізовано низку превентивних заходів і інформаційних кампаній у рамках Програми з розбудови доброчесності, цілісності та прозорості, а також зниження корупційних ризиків у секторі безпеки і оборони.

«Політика МВС ґрунтується на принципах верховенства права та відкритості. Вона також передбачає активне залучення науковців, представників закладів освіти та громадського суспільства», — зазначив Леонід Тимченко, подякувавши керівництву ЛьвДУВС за увагу до нових викликів в управлінні корупційними ризиками.

Своєю чергою ректор Львівського державного університету внутрішніх справ Дмитро Швець зазначив, що завдяки підтримці Управління запобігання корупції МВС та міжнародних партнерів, університет має можливість обговорити успішні практики України та Європи щодо протидії корупційним ризикам.

«В умовах сьогодення ця тема є однією з пріоритетних, тож потребує вчасного реагування та пошуку рішень, які дозволять нівелювати загрози, пов’язані з корупцією», – наголосив Дмитро Швець.

Керівниця Програми НАТО з виховання доброчесності (Building Integrity) Надя Міланова запевнила, що НАТО продовжить надавати Україні довготривалу підтримку в цьому напрямку.

 «Українська стійкість та бажання продовжувати реформи навіть під час повномасштабної війни справді захоплюють. Розуміючи важливість ефективної антикорупційної стратегії для вашої держави, зокрема для її повоєнного відновлення, Альянс гарантує Україні довготривалу підтримку й надалі лише поглиблюватиме кооперацію», - зазначила вона. 

До учасників круглого столу також звернулася радниця з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Кріста Таллінємі.

«У процесі розбудови сильної правової держави, де зв’язки між усіма інституціями та суспільством ґрунтуються на довірі, формування нульової толерантності до корупції у правоохоронних органах і безпекових структурах є вкрай важливим. Тож ми прагнемо сприяти Україні на етапі розвитку культури доброчесності та спільно впроваджувати превентивні заходи, які завадять корупційним проявам», - сказала Кріста Таллінємі.

Радник Женевського центру урядування Дмитро Євдокимов наголосив на значущості українського досвіду у боротьбі з корупцією для міжнародних експертів.

Окрім успішних практик з виховання доброчесності в установах системи МВС, присутні торкнулися й міжнародних стандартів протидії корупції у діяльності сектору безпеки і оборони.Йшлося і про роль громадянського суспільства у боротьбі із корупційними ризиками.

До круглого столу доєдналися представники Національної поліції України, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Державної міграційної служби, регіональних сервісних центрів МВС, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, громадських об’єднань, а також науковці закладів вищої освіти. Спікери поділилися вдалими практиками застосування електронних сервісів, які були успішно впроваджені у діяльності органів та підрозділів Міністерства внутрішніх справ, серед яких - Єдиний реєстр зброї, онлайн замовлення витягу про несудимість, електронний кабінет водія. 

Фахівці розробили низку рекомендацій щодо шляхів подолання корупції та забезпечення доброчесності на усіх рівнях системи МВС в умовах війни та повоєнного відновлення нашої держави.

За матеріалами ЛьвДУВС

Схожі матеріали