МВС та Нацполіція провели тренінги з протидії сексуальним домаганням для підрозділів поліції превентивної діяльності
Починаючи з грудня минулого року Міністерство внутрішніх справ України спільно з Національною поліцією України провело серію тренінгів для поліцейських щодо реагування, кваліфікації та доказування сексуальних домагань як адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 173-7 (Сексуальне домагання) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Перша серія дводенних тренінгів була проведена за підтримки Структури ООН Жінки в Україні в період з грудня 2024 року по січень 2025 року, якими охоплено 100 поліцейських.

Ольга Перунова, заступниця начальника управління моніторингу дотримання прав людини МВС України, під час відкриття тренінгу наголосила, що підвищення рівня знань поліцейських щодо запобігання та протидії сексуальним домаганням є одним із важливих аспектів їх діяльності у сфері захисту постраждалих від гендерно зумовленого насильства.

«Посилення професійної підготовки правоохоронців у цій сфері – це ще один крок до безпечного суспільства, де кожен громадянин може почуватися захищеним. Знання та навички, здобуті на тренінгах, допоможуть поліцейським ефективніше захищати права громадян і запобігати випадкам сексуальних домагань», - зазначила Ольга Перунова.

Мета тренінгів – підвищення кваліфікації поліцейських у реагуванні, документуванні, доказуванні правопорушень, передбачених статтею 173-7 («Сексуальне домагання») Кодексу України про адміністративні правопорушення. Навчання також охоплює алгоритм дій поліцейського й психологічні аспекти роботи з постраждалими, профілактику таких правопорушень і розмежування сексуальних домагань від інших правопорушень сексуального характеру, а також формування навичок оформлення адміністративних протоколів під час доказування зазначеного правопорушення.

Чергову серію тренінгів, з березня по квітень поточного року, пройшли ще 100 поліцейських блоку превентивної діяльності, зокрема патрульні та дільничні офіцери, які найчастіше реагують на відповідні виклики.

Навчання організоване за підтримки організацій Cender Associations та GS- Foundation та фінансується Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини.

Тренерками виступили:
Вікторія Мозгова - експертка з питань протидії сексуальному насильству Програми розвитку ООН в Україні та Тетяна Іщенко-Ладна - заступниця начальника відділу превентивних заходів та протидії домашньому насильству управління дільничних офіцерів поліції Департаменту превентивної діяльності Національної поліції.

Департамент комунікації МВС УКраїни