Медіа про МВС: історія нацгвардійця на псевдо «Коршун»

clock
09.01.2025 14:30

Олексій на псевдо Коршун, військовослужбовець окремого кулеметного взводу 11 бригади ім. М. Грушевського НГУ працює у складі мобільної вогневої групи, яка захищає небо Одещини від "шахедів" та ракет. Сім'я Олексія, дружина та син, всю війну живуть у Чорноморську, тож захищати небо над своїми рідними військовий вважає своїм обов'язком.

Повномасштабне вторгнення Олексій зустрів у чорноморській самообороні. 

"Організовували блокпости спільно з поліцією, СБУ, військовими. Потім, коли потреби в самообороні не було, вирішив піти до Національної гвардії. У мене відразу було бажання попасти в мобільно-вогневу групу, тому що вони виконують те, що сьогодні нам необхідно, — це знищення "шахедів" і ракет, які завдають ударів по нашій інфраструктурі", — розповів військовий.

На момент повномасштабного вторгнення в Олексія вже був бойовий досвід. У далекому 2015 році, у свої 32 роки вже успішний підприємець з вищою освітою, він пішов захищати державу добровольцем — на пів року пізніше, ніж пішов на фронт його батько. Військовий каже, що разом з батьком навіть встигли прослужити в одному батальйоні.

"Я був призваний 12 серпня, 14 серпня був уже в батальйоні і 13 вересня ми вже були на виконанні — Луганська область, місто Попасна. Там я пробув 400 діб і в жовтні 2016 року ми вийшли на ротацію. Ну і 2018 року мій батько віддав своє життя за батьківщину. Тож, те що я зараз продовжую служити — це, мабуть, і є особиста моя помста", — зазначив чоловік.

Сьогодні Олексій у складі мобільної групи майже кожен день виходить на чергування. У захисників неба немає поняття вихідних днів, свят або поганої погоди. Вночі і вдень вони готові відбивати атаки "шахедів".

Найскладніше під час роботи по "шахедам" — спіймати ціль, каже Олексій. За останній час "шахеди" також змінились: вони швидші, більші по розміру і мають ухилення траєкторії, щоб обходити мобільні групи. Військові це розуміють і корегують свою роботу, постійно навчаються та відточують навички.

"У нас є в планах новітні системи наведення на кулемет, які покращать наше збиття, зараз цим займається командування. Ми дали на це заявку, знайшли гроші, і чекаємо на закупівлю та встановлення їх на наші мобільно-вогневі групи. На мій взвод потрібно шість", — розповів нацгвардієць.

Окрім роботи в мобільно-вогневих групах , його взвод виконує бойові завдання у складі ротно-тактичних груп на фронті, зокрема в Донецькій та Херсонській областях.

Деталі у сюжеті Суспільне Одеса.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали