Леонід Тимченко: Мати зброю вдома – величезна відповідальність

clock
27.11.2024 11:00

У статті Інтерфакс-Україна «Озброєні легально: як цивільним задекларувати незареєстровану зброю»  заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко  прокоментував основні аспекти нового законодавства та розповів про те, як безпечно зберігати задекларовану зброю вдома.

Нагадаємо, що з  25 листопада введено в дію Закон № 3899-IX щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю. Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які мають незареєстровану отриману або знайдену вогнепальну зброю, повинні задекларувати її протягом місяця, щоб уникнути кримінальної відповідальності за незаконне зберігання.

Як уточнює заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко, ця норма поширюється не лише на саму зброю, а й на боєприпаси до цієї зброї. Також,  він зазначив, що після завершення місячного терміну (з 25 грудня) знайдена цивільними особами вогнепальна зброя також підлягає декларуванню.

"Закон чітко регламентує дії на випадок знайдення зброї, прописує порядок: кого необхідно інформувати, яким є проходження огляду зброї, закріплення зброї за громадянином", - підкреслив заступник Міністра внутрішніх справ.

Декларуванню підлягає отримана зброя – це стрілецька зброя, яку українці отримали на початку повномасштабної війни для захисту держави від ворожої навали. За даними МВС, зброя, видана підрозділами Національної поліції, вся облікована. Декларування також стосується  «знайденої зброї» - це зброя, виявлена як у схронах на деокупованих територіях, так і знайдена умовно в парку під кущем в інших містах України. У разі виявлення такої зброї громадянин має зателефонувати на 102 та повідомити про знахідку, та в подальшому її можна задекларувати і за наявності законних підстав, залишити собі. До декларування підлягають як боєприпаси, так і стрілецька зброя, включаючи автомати та пістолети, дозволені в обігу.

Щодо зберігання зброї, то Леонід Тимченко наголосив, що мати зброю вдома – величезна відповідальність, а нехтування правилами зберігання чи легковажне хизування зброєю перед друзями може призвести до трагедії. 

За словами заступника глави МВС, задекларовану вогнепальну зброю можна зберігати в квартирі чи в будинку – в спеціальному сейфі. Кількість зброї в сейфі має відповідати характеристикам сейфу, а сама зброя має бути розряджена.

"Головне: зброя як предмет підвищеної небезпеки має бути недоступною для сторонніх осіб, членів сім'ї, а особливо - дітей! Надійно сховайте ключі від сейфу, якщо користуєтесь ключовим або комбінованим замком. І залишайте голову холодною – ви відповідаєте за всі можливі наслідки своєї легковажності", - закликає заступник Міністра внутрішніх справ України.

У статті «Озброєні легально: як цивільним задекларувати незареєстровану зброю» Леонід Тимченко також розповів про кількість злочинів із застосуванням вогнепальної зброї з початку повномасштабного вторгнення, стан наповнення Єдиного реєстру зброї та заходи протидії потраплянню нелегальної зброї до сусідніх країн.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали