«Війна близько до кожного з нас»: історія бойової медикині, яка рятує життя і бореться за майбутнє України

clock
24.01.2025 15:00

У лютому 2022 року дівчина працювала у Польщі. Дізнавшись про повномасштабне вторгнення, одразу повернулася додому, у Білу Церкву. Там медикиня із позивним «Фортуна» допомагала пораненим у шпиталі та займалася волонтерством.

Бойова медикиня

«Шукала всі можливості, як потрапити в територіальну оборону, стати на захист своєї землі. Я відчувала, що зможу це. Знаю, що морально та фізично це важко, але хотілося допомогти, хотілося зробити свій внесок. Це бажання не зникло у мене навіть через рік. Я просто розумію, що війна близько, війна дійсно близько до кожного українського міста», – каже поліцейська.

У той час юну 19-річну дівчину брати у військо не дуже поспішали або пропонували зайняти штабну посаду. Це категорично не влаштовувало «Фортуну».

У 2023 році Міністерство внутрішніх справ України розпочало формування бойових бригад «Гвардії наступу». Побачивши брошуру «Люті», дівчина вирішила, що ця бригада саме для неї.

«Я не жалкую, що приєдналася до «Люті». Тут ти здобуваєш безцінний досвід, твоє слово багато важить, навіть під час планування завдання. Приємно, коли командир прислухається до твоєї думки. Класне відчуття, коли всі розуміють, що це спільна справа, що ми робимо все для нашого щасливого майбутнього», – розповідає про свій підрозділ «Фортуна».

У підрозділі наша колега служить бойовим медиком. Окрім того, що вона надає допомогу пораненим, поліцейська завжди готова вступити в бій. «Фортуна» зазначає, що на фронті особлива атмосфера. Там кожен воїн відчуває свою користь.

«Перед виїздом на перше бойове завдання почула від командира, що війна покаже «хто є хто». І справді, у нас уже перевірений колектив. Для мене – це великі люди із великої літери, які ухвалили для себе рішення добровільно долучитися до Сил безпеки та оборони й захищати рідну землю», – зазначає бойова медикиня, розповідаючи про своїх побратимів.

Поліцейська не рахує врятованих, але зазначає, що врятувала багато бійців, як полку «Цунамі», так і суміжних підрозділів.

«У нас був вихід штурмової групи до Часового Яру, де майже вся група отримала поранення. І ми з колегою рятували їм життя. Ми працювали над стабілізацією, а потім над евакуацією одного із бійців. Це була важка евакуація. А коли він дякує, що зможе побачити свою доньку, дружину, матір, то ти розумієш, що робота була зроблена не дарма. Це відчуття потрібно пережити», – пригадує «Фортуна».

Під час служби дівчина встигла здобути вищу освіту, отримала диплом маркетолога. Дипломну роботу захистила перед бойовим виходом. Але в планах ще є отримання медичної освіти, аби надалі реабілітувати поранених.

«Фортуна» відверто не розуміє тих людей, які не йдуть боронити свою країну, захищати своїх рідних. Адже це потрібно робити саме зараз, поки війна не прийшла в їх дім.

«Ми з побратимами вже два роки на фронті. Усі добровольці повертаються на фронт. А ось ходити десь у великому місті в спортзал, коли тут люди готові віддати життя один за одного, на мою думку, це неправильно», – зазначає бойовий медик полку «Цунамі».

За службу «Фортуна» вже отримала державну нагороду — медаль «За врятоване життя» та відзнаку командира бригади Нацполіції «Лють».

За матеріалами штурмового полку «Цунамі»

Схожі матеріали