Відбулось Друге засідання Секторальної робочої групи «Правоохоронна діяльність»

clock
20.02.2025 13:30

Секторальна робоча група «Правоохоронна діяльність» (СРГ) є платформою для діалогу та координації між інституціями сектору безпеки України та міжнародними партнерами. Вона зосереджується на консолідації міжнародних зусиль для підтримки України в умовах повномасштабного вторгнення Росії, а також на важливих реформах у сфері цивільної безпеки з метою відповідності стандартам ЄС у рамках процесу вступу до Європейського Союзу. Крім того, група сприяє зміцненню міжнародного співробітництва для довгострокового відновлення та сталого миру.

Друге засідання СРГ очолила заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко за співголовування Рольфа Хольмбо, Голови Консультативної місії Європейського Союзу в Україні (КМЄС в Україні). У заході взяли участь понад 50 представників міжнародних партнерів, а також представники Національної поліції України (НПУ), Національної гвардії України (НГУ), Державного бюро розслідувань (ДБР), Офісу Генерального прокурора, Державної митної служби, Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) та інших державних установ.

Рольф Холомбо модерує засідання СРГ

Заступниця міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко висловила подяку КМЄС в Україні за тривалу та ефективну співпрацю, а також окреслила ключові пріоритети, закладені в Технічному завданні Секторальної робочої групи:

«Секторальна робоча група з питань правоохоронної діяльності стане ефективним механізмом для впровадження реформ у секторі безпеки у співпраці з нашими міжнародними союзниками. Під час установчого засідання Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко окреслив стратегічні пріоритети Міністерства. Виходячи з цих напрямків, ми розробили Мандат Секторальної робочої групи. Цей документ відображає не лише виклики воєнного часу, а й перспективи повоєнного відновлення. Він слугуватиме дорожньою картою для залучення партнерської підтримки, просування поточних і нових ініціатив та формування сучасної архітектури безпеки України».

Голова КМЄС в Україні Рольф Хольмбо підтвердив прагнення міжнародних партнерів підтримки сектору безпеки України:

«Наші ключові пріоритети в Секторальній робочій групі з питань правоохоронної діяльності включають координацію підтримки оперативних потреб Міністерства внутрішніх справ і цивільних безпекових органів, а також комплексного реформування сектору цивільної безпеки на шляху до вступу України в ЄС. Ми сприятимемо визначенню пріоритетних потреб, забезпеченню синергії між різними донорськими ініціативами та ефективній координації для уникнення дублювання міжнародної допомоги Україні».

Партнери обговорили Технічне завдання Секторальної робочої групи, розроблене МВС України, враховуючи пропозиції Державного бюро розслідувань (ДБР), Національної гвардії України (НГУ) та Державної міграційної служби (ДМС), а також Програми розвитку ООН (UNDP). Документ був схвалений, але буде доопрацьований з урахуванням додаткових пропозицій у форматі мовчазної процедури. Учасники погодили графік роботи до кінця 2025 року та розглянули початковий огляд міжнародних ініціатив у сфері цивільної безпеки.

Заступниця міністра Катерина Павліченко наголосила на необхідності ефективної та результативної роботи СРГ і запропонувала створення чотирьох тематичних підгруп, які зосередяться на таких стратегічних напрямках:

  1. Реагування на надзвичайні ситуації.
  2. Боротьба зі злочинністю та безпека громад.
  3. Безпека кордонів та міграція.
  4. Відбудова – відновлення – безбар’єрність.
Катерина Павліченко доповідає на засіданні СРГ

Ці підгрупи об’єднають українських та міжнародних партнерів, які працюють у відповідних сферах, для детального обговорення питань. Вони розпочнуть свою роботу негайно і залишатимуться відкритими для партнерів, які вже залучені або розглядають можливість долучення до цих напрямків. У майбутньому можуть бути створені додаткові підгрупи.

Представник НГУ доповідає на засіданні СРГ

Партнери погодилися із запропонованими тематичними підгрупами, а також із пропозиціями щодо українських голів підгруп та попередніх міжнародних співголів. Учасники підтримали низку невідкладних пріоритетів:

  • Цивільний захист
  • Модернізація системи оповіщення
  • Організація евакуації у прифронтових районах
  • Документування воєнних злочинів
  • Стабілізаційні заходи на деокупованих територіях
  • Забезпечення безпечного освітнього середовища
  • Протидія незаконному обігу зброї
  • Боротьба зі злочинністю та незаконним обігом наркотиків
  • Розвиток захисних споруд, розмінування та посилення прикордонної безпеки
  • Вирішення питань міграції
  • Посилення кібербезпеки
  • Реабілітація військовослужбовців та впровадження ефективної ветеранської політики в системі МВС
Представники НГУ та Нацполіції на засіданні СРГ

 

Рольф Холомбо модерує засідання СРГ засіданні СРГ

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали