Катерина Павліченко: МВС продовжує інформаційну взаємодію з громадянським суспільством
На цьому заступниця Міністра внутрішніх справ України наголосила під час зустрічі, яка відбулася в рамках роботи комунікаційного майданчика для взаємодії правоохоронних органів з інститутами громадянського суспільства та правозахисними організаціями.
Нагадаємо, що комунікаційний майданчик є одним із інструментів реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2021–2026 роки, затвердженої Указом Президента України від 27 вересня 2021 року № 487/2021. У такий спосіб здійснюється обмін інформацією між правоохоронцями та правозахисниками, обговорення проблемних питань, забезпечення безпеки діяльності представників інститутів громадянського суспільства.
Катерина Павліченко зазначила, що для забезпечення ефективності роботи комунікаційного майданчика Міністерством внутрішніх справ України було розширено склад учасників. Зокрема, залучено фахівців: Головного слідчого управління Національної поліції України, Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин МВС, Головного сервісного центру МВС, Міграційної служби. Також, МВС ініціювало інтеграцію Служби безпеки України до роботи комунікаційного майданчика у наступному періоді реалізації Національної стратегії.
«На наше запрошення до кола учасників висловили згоду долучитися й нові партнери від громадськості. Сьогодні у зустрічі беруть участь представники 9 інститутів громадянського суспільства, незалежні експерти. Активними учасниками комунікаційного майданчика лишаються наші постійні партнери – ГО «Центр інформації про права людини» (ZMINА), ГО «Центр демократії та верховенства права», ГО «Український незалежний центр політичних досліджень», що брали безпосередню участь у формуванні порядку денного цієї зустрічі», – підкреслила заступниця очільника МВС.
Під час зустрічі було обговорено низку актуальних питань. Так, Дмитро Богатюк, начальник відділу Управління з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (Секретаріату Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин), проінформував про специфіку діяльності Секретаріату Уповноваженого: ведення обліку зниклих безвісти, як збирається інформація про них, та наскільки важлива в цих процесах комунікація з рідними зниклих безвісти та інститутами громадянського суспільства.
Аліна Андрущенко, начальник відділу Управління моніторингу дотримання прав людини МВС, проінформувала про законодавчі ініціативи Міністерства внутрішніх справ, спрямовані на посилення боротьби з проявами дискримінації.
Своєю чергою, Людмила Янкіна, незалежна експертка з безпеки та захисту громадянського суспільства, акцентувала увагу на необхідності тісної взаємодії між правоохоронними органами та правозахисниками у розслідуванні кримінальних проваджень, в яких представники громадянського суспільства є постраждалими, свідками, звинуваченими.
Представники громадських організацій «Центр демократії та верховенства права» та «Український незалежний центр політичних досліджень» винесли на порядок денний низку питань, що стосуються сприяння волонтерській діяльності. Йшлося, зокрема, про розробку роз’яснень для волонтерів стосовно ввезення гуманітарної допомоги у зв’язку із законодавчими змінами. А також про необхідність лібералізації міграційного законодавства для іноземних волонтерів.
За підсумками обговорення організатори й учасники запланували продовжити взаємодію у форматі робочих груп. Одна із них зосередиться на інформаційній взаємодії щодо розслідування кіберзлочинів, вчинених проти громадських активістів, та запобігання таким правопорушенням.
Департамент комунікації МВС України