Єдність заради перемоги: ветерани та бійці системи МВС на Українському ланчі у Мюнхені

clock
18.02.2025 11:00

15 лютого під час Мюнхенської конференції з безпеки відбувся 8-й Український ланч на тему YOUR COUNTRY FIRST — WIN WITH US («Твоя країна понад усе – Перемагай з нами»). 

Серед спікерів Українського ланчу – Спецпредставник Президента США з питань України та росії Кіт Келлог, Президент Естонської Республіки Алар Каріс, Прем'єр-міністерка Королівства Данія Метте Фредеріксен, Прем'єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина, Міністерка закордонних справ Королівства Швеція Марія Стенергард та Прем'єр-міністерка Ісландії Кріструн Фростадоттір.

Також на захід були запрошені представники системи МВС, зокрема Герой України, радник Міністра внутрішніх справ з питань ветеранської політики Дмитро Фінашин, бойова медикиня та військова психологиня бригади «Лють» Національної поліції України Ксенія Долідзе та заступник начальника групи перспективного планування (S3/5) 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія» Олексій Крименюк.

Під час дискусії учасники обговорили шляхи досягнення стійкого і тривалого миру в Україні та на європейському континенті, а також способи стримування росії від порушення мирних домовленостей. 

Зокрема, радник Глави МВС України Дмитро Фінашин звертаючись до усіх присутніх заявив, що українські бійці мають унікальний досвід участі у бойових діях і могли б ділитися ним з військовослужбовцями з різних країн світу, зважаючи на виклики сьогодення:

«Український солдат – це людина, перевірена в бою. В боях я стикався з різними бійцями, як досвідченими, так і ні, але завжди перемагав досвід. Це критично важливо. У нас є величезне військо людей, які вже пройшли бої. Вони значно більш готові воювати і битися, аніж люди, які просто проходили підготовку теоретичну. І навіть через 5 років, через 10 років ця людина – боєць. Важливо пам'ятати, що такі бійці є не тільки в нас. У росії їх ще більше і це страшенна сила, яку не можна недооцінювати. Тож, я пропоную вам єднатися. Підтримуйте нас, посилюйте себе і запрошуйте нас в НАТО».

Заступник начальника групи перспективного планування (S3/5) 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія» Олексій Крименюк зазначив, що стійкість України має вирішальне значення, адже від цього залежить безпека європейських країн:

«Суверенітет і цілісність України повинні мати вирішальне значення. Це має вирішальне значення для стримування подальшого вторгнення росії в Європу. Ми знаємо, що росія не зупиниться на Україні, і якщо їй це дозволити, вона просто далі продовжить захоплювати країни та території».

Своєю чергою, бойова медикиня та військова психологиня бригади «Лють» Національної поліції України Ксенія Долідзе звернулася до тих, хто досі ігнорує, що задля безпеки світу потрібно об'єднати зусилля: 

«Якщо ви зберігаєте живе серце та прагматичний розум, ви повинні розуміти, наскільки важливим є усвідомлення, що перемога України – у ваших інтересах».

Окрім виступів, українська делегація мала зустрічі з представниками міжнародних урядів та армій світу.

Український ланч у Мюнхені вже в восьме став платформою для обговорення безпекової ситуації в Україні та її наслідків для Європи й міжнародного порядку світовими та українськими лідерами думок. 

Упродовж останніх шести десятиліть Мюнхенська конференція з безпеки стала головним світовим форумом для обговорення політики безпеки. Щороку в лютому в ній беруть участь понад 500 високопосадовців з усього світу – з-поміж них керівники держав, міністри, провідні діячі міжнародних та неурядових організацій, а також впливові представники бізнесу, засобів масової інформації, академічних кіл і громадянського суспільства – аби долучитись до активного обговорення сучасних і майбутніх викликів у сфері безпеки.

Департамент комунікації МВС України

Схожі матеріали