Інклюзивність та доступність відомчих медичних закладів МВС

clock
06.12.2024 14:00

Медичні установи системи МВС активно вдосконалюють умови доступності та безбар’єрності для забезпечення рівних можливостей для всіх категорій населення. Це обговорили на нараді під головуванням державного секретаря МВС Інни Ящук та заступниці Міністра внутрішніх справ Катерини Павліченко.

Мета зустрічі – презентувати результати аналізу доступності об’єктів фізичного оточення і послуг, які надаються закладами охорони здоров’я, що належать до сфери управління МВС, постраждалим особам із числа осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На основі презентованого аналізу – визначити вектори подальшої роботи закладів охорони здоров’я МВС щодо облаштування доступних просторів.

Забезпечення доступності і безбар’єрності медичних послуг закладів охорони здоров’я МВС є одним із завдань, передбачених Планом заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року. 

Вказаний аналіз проводився також на виконання Плану дій щодо посилення соціального захисту військовослужбовців Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, поліцейських, які звільнені з полону, отримали поранення внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та членів їх сімей, а також членів сімей осіб, які загинули (померли), зникли безвісти, перебувають у полоні або захоплені заручниками, затвердженого наказом МВС від 14 грудня 2023 року № 1042.

У заході взяли участь керівники закладів охорони здоров’я, що належать до сфери управління МВС, а також очільники структурних підрозділів апарату відомства. 

Державний секретар МВС України Інна Ящук під час свого виступу наголосила на важливості проведення аналізу стану доступності об’єктів фізичного оточення і послуг, які надаються закладами охорони здоров’я, з метою забезпечення безбар’єрного простору та інклюзивного підходу до надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я системи МВС.

«Реабілітаційний маршрут пацієнта має стояти в центрі уваги медичного персоналу. Створення доступного середовища повинно охоплювати всі аспекти роботи медичних закладів: від адаптації фізичної інфраструктури до організації послуг, які враховують потреби осіб з інвалідністю, ветеранів та інших маломобільних груп населення», — зауважила Інна Ящук.

Начальниця Управління моніторингу дотримання прав людини МВС Ірина Зелена презентувала результати аналізу доступності об’єктів фізичного оточення та послуг у відомчих медичних закладах. Рівень фізичної доступності визначався через оцінювання: шляхів руху до будівлі; входу та виходу з неї, внутрішньої інфраструктури будівлі; евакуаційних шляхів; санітарно-гігієнічних приміщень; захисних споруд цивільного захисту. Інформаційної – через оцінювання доступності носіїв інформації (вебсайти, інформаційні та навігаційні покажчики; термінали, друковані матеріали тощо). Загальний рівень доступності визначався за трьома критеріями: низький, середній, високий.

«Метою аналізу було не тільки визначення рівня доступності, а й надання допоміжного інструменту та ключових орієнтирів для створення безбар’єрного простору, визначення та планування заходів щодо підвищення рівня доступності в закладах охорони здоров’я МВС», - зазначила Ірина Зелена.

 

Своєю чергою заступниця Міністра внутрішніх справ Катерина Павліченко зазначила, що питання інклюзивності та безбар’єрності повинно стати нормою сьогодення. Безбар’єрний простір забезпечує рівність можливостей, зменшує дискримінацію та підвищує якість життя всіх груп населення. 

«Питання доступності стосується не тільки осіб з інвалідністю, а й враховує потреби великої кількості людей різних категорій. Комплексний підхід до реабілітації військовослужбовців неможливий без створення доступних просторів та зручних послуг», - сказала Катерина Павліченко.

Директор Департаменту охорони здоров’я МВС Лілія Бойко презентувала присутнім пріоритетні напрямки розвитку безбар’єрного середовища у закладах охорони здоров’я, що належать до сфери управління. Вона окреслила основні напрямки подальшої роботи, серед яких — розширення обсягів фізичної та медико-психологічної реабілітації, розвиток центрів ментального здоров’я, розширення надання хірургічно-травматологічної допомоги за принципом регіональності, впровадження електронного документообігу між медичними закладами та кадровими підрозділами центральних органів виконавчої влади, а також посилення соціального захисту та супроводу військовослужбовців і осіб з інвалідністю. Завдяки цим ініціативам планується покращити доступність медичних послуг і забезпечити ефективну реабілітацію для постраждалих осіб.

«Головним пріоритетом є забезпечення умов, за яких кожен військовослужбовець, який отримав поранення, матиме доступ до медичних послуг без необхідності залучати сторонніх осіб», — резюмувала Лілія Бойко.

Департамент комунікації МВС України

 

Схожі матеріали